Ana sayfa Haber Canon yeni kompakt telefoto lensini tanıttı

Canon yeni kompakt telefoto lensini tanıttı

0

 

 EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM lensi Canon‘un, çok yönlülüğü ile 100-400mm netlik ayarları kullanılarak yakındaki ve uzaktaki konuları yakalama esnekliğine sahip.  Lens modeli ile birlikte yeni tasarlanan optik yapısında artık tipik çekim koşullarına göre uyarlanan üç IS modu ile birlikte uzun mesafeli çekimlerde görünür makine sarsıntısı azaltan, geliştirilmiş 4 duraklı optik görüntü sabitleyicisi var ve Canon‘un halka tipli Ultrasonik motoru ile güçlendirilerek huzlı ve otomatik odaklanma sağlıyor.

Yeni geliştirilen lensin 21 elemanlı yapısında Florit ve Süper UD lens elemanı kombinasyonu ve EF lensinde “ilk olduğu” söylenen ASC teknolojisi de kullanıldı. Yeni geliştirilen yansıma önleyici kaplama, hapsedilmiş havanın ince nano partiküllerinden inşa edildi.  Işık lekeleri ve mercek parlamaları böylece azaltılıyor. Canon fotoğrafçılarının raporları doğrultusunda hazırlandı bu lensler. Yeni mekanizma sayesinde zum torkunu, hızlı zumlamada pürüzsüz aksiyon sunabilen özel Zum Dokunma Ayarı halkasıyla ayarlayabilir ve zum ayarını isteidğiniz odak uzaklığında kilitleyerek, görüntü komposizyonunda zuma yanlışlıkla dokunma sonucu ortaya çıkan hataları önleyebilirsiniz.

 

Hafifliği ve kolay taşınabilir olmasıyla birlikte, EF 100-400mm f4.5-5.6L IS II USM lensi, tripod bileziği artık daha pürüzsüz ve rahat döndürme işlemleri sağlayabilir. ET-83D, yeni bir özel lens siperliği olarak tasarlandı. Polarize filtrelerini siperliği çıkarmadan döndürülmesine imkan veriyor. Lensin dayanıklığının arttırılması için ön ve arka elemanlarda florin kaplaması var. Toz, kir yapışmaları önleniyor böylece.

EF 100-400 f4.5-5.6L IS II USM’nin  diğer temel avantajları:

        çok yönlü, portatif süper telefoto zum lensi

·        Karenin her noktasında üstün görüntü kalitesi

·        4 duraklı Görüntü Sabitleyici makine sarsıntısını önler 

·        Zum kontrolünü farklı koşullara göre özelleştirir 

·        Hızlı ve sessiz odaklanma

·        çetin hava koşullarında güvenle çekimler.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here