Ana sayfa Haber Canon sponsorluğuyla “Yüzdeki Boşluklar Sergisi“

Canon sponsorluğuyla “Yüzdeki Boşluklar Sergisi“

0

Fotoğrafçı Yetkin Odabaşı tarafından çekilen portrelerden oluşan “Yüzdeki Boşluklar Sergisi” sanatseverlerle buluşuyor
 

Canon Avrupa”un dünyada ve Türkiye”de kültür sanata ve sanatçılara verdiği destek artarak sürüyor. Canon Avrupa son olarak fotoğrafçı Yetkin Odabaşı ve müzisyen Sarp Keskiner”in İzmir”de açacakları sergiye sponsor oldu ve sergideki tüm fotoğrafların üstün özelliklere sahip yazıcı Canon Pro1 ile basılmasını sağladı.
 

Egeli iki deneyimli sanatçı Yetkin Odabaşı ve Sarp Keskiner, doğup büyüdükleri topraklarda gerçekleştirecekleri sergiye heyecanla hazırlanıyorlar. “Hiç düşündünüz mü? Yaşanmışlığın en belirgin ifadelerinden biri olan yüzümüzdeki çizgileri kaldırdığımızda gözler bize ne anlatır” sorusundan yola çıkan fotoğrafçı Yetkin Odabaşı, aklına takılan bu soruyu yanıtlamak için kameranın arkasına geçmiş ve birbirinden etkileyici fotoğraflara imza atmış.
 


 

Fotoğrafların kaliteli baskısında Canon imzası

Yaratıcılığın evrendeki ses ve ışıktan beslendiğine vurgu yapan Odabaşı, serginin ana fikrini gözler üzerine kurgulamış. Süprizlerle dolu sergide fotoğraflara Sarp Keskiner”in sergiye özel düzenlediği müzikler eşlik edecek. Hi-fi ses sistemlerine özel ilgi duyan Odabaşı “Evrendeki ses ve ışık hep ilgimi çekmiştir. Bu nedenle sergide ses de olsun istedim. Sevgili dostum Sarp Keskiner’e fotoğrafları gösterdiğimde onda da aynı heyecanı gördüm. 11 Kasım tarihindeki açılışta, izleyenlere, Hi-Fi sistem eşliğinde sesi ve görüntüyü harmanladığımız farklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz” diyor.

SERGİ AJANDASI
Sergi : Yüzdeki Boşluklar Fotoğraf Sergisi
Tarih : 11 Kasım 2013, Pazartesi ( 19:00 AçILIŞ KOKTEYLİYLE AçILACAK)
Yer : İzmir Fransız Kültür Merkezi Sergi Salonu
Cumhuriyet Bulvarı No: 122 Alsancak
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here