Ana sayfa Donanım Canon sinema işini sevdi: Cinema Eos C300

Canon sinema işini sevdi: Cinema Eos C300

0

Dijital SLR fotoğraf makineleri sinema ve dizi sektöründe sıklıkla kullanılan Canon, sadece bu pazara özel yeni bir model ürettiğini açıkladı

Dijital SLR fotoğraf makineleri sinema ve dizi sektöründe sıklıkla kullanılan Canon, sadece bu pazara özel yeni bir model ürettiğini açıkladı. Cinema EOS C300 ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Dizi, belgesel, sinema ve video üretiminin olduğu birçok yerde kullanımaya başlanan dijital SLR modelleri üreticilerin hedefini farklı bir alana kaydırmasına yol açtı.

canon Eos E300

özellikle EOS 5D Mark II modeli ile film sektöründe adeta efsaneleşen Canon, tamamen bu pazara yönelik ürettiği Cinema EOS C300 isimli modeli duyurdu.

8.3 Megapiksel 35 mm (Full Frame) CMOS sensörlü bu yeni model, saniyede 24 kare 4K (4096×2160 piksel) video kayıt desteğine sahip. Canon, bu modelin biri EF serisi objektiflerle uyumlu, diğeri ise PL kodlu iki versiyonunu satacak.

Yeni model 2012 yılının Mart ayında satışa sunulacak ve belirlenen fiyat ise 20 bin dolar. Canon”un özellikle film sektörünü hedef alarak ürettiği yeni model sektörde Red ve benzeri cihazlarla rekabet edecek.


Canon Cinema EOS C300 ile çekilmiş bir filmin kamera arkası görüntüleri:

 

Mobius :: Behind The Scenes from Blake Whitman on Vimeo.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here