Ana sayfa Donanım Canon Selphy ES3

Canon Selphy ES3

0

Fotoğraflarınıza kolay baskı imkanı
 

Canon boya uçunmalı fotoğraf yazıcılarıyla pazarda oldukça popüler markalardan biri. Şimdiye dek bu yazıcıların renk kalitesiyle kullanıcıların beğenisini kazanan Canon, Selphy ES3 modeliyle bu kez tasarım konusunda da oldukça yaratıcı bir tavır sergiliyor. Yuvarlak hatlara sahip olan Canon Selphy ES3, ilk bakışta bir taşınabilir yazıcıdan çok, el çantasını ya da plajlara taşınan radyoları andırıyor. Yine kıvrımlı taşıma kulpu, yazıcının seyahat ve gezilerinizde size eşlik etmek üzere tasarlandığını vurguluyor. Tüm kontroller de bu tasarımla uygun bir şekilde konumlanmış ve foto yazıcının sevimli ve pratik tasarımını pekiştiriyor. Selphy ES3″ün önyüzünde LCD ekran ve çevresinde ekranla kullandığınız kontrol tuşları ilk bakışta dikkatinizi çeken öğeler oluyor.   Canon Selphy ES3

Bunun yanında güç düğmesi ve baskı tuşlarının kolayca göze çarpacak şekilde tasarlanmış olması da yazıcının her seviyeden kullanıcıya ve ailenin her üyesine uygun şekilde geliştirildiğini vurguluyor. Yine büyük boyutuyla ve üzerindeki hediye ikonuyla dikkat çeken “Creative” tuşu ise fotoğraflarınıza çerçeveler ve konuşma balonları gibi eğlenceli öğeler eklemenizi sağlıyor.

 

 

Yazıcının üst tarafında açılır kapanır bir kapak görüyorsunuz. Bu kapağın altındaysa,  popüler hafıza kart tipleri ve microSD kartlar için soketler yer alıyor. LCD ekranın boyutu ise fotoğraflarınızın önizleme işlemi ve menü navigasyonu için oldukça uygun. Ekranın etrafında yer alan tuşlarsa, ilk bakışta çok fazla gelebilse de, yine yazıcının her seviyeden kullanıcıya uygun olduğunu hatırlatıyor. Yani menüde dolaşırken bir işlem için nereye basacağınızı düşünmenize gerek kalmıyor ve hızlıca istediğiniz işleme ulaşabiliyorsunuz. Tüm bu kontrollerin yanı sıra, ekranın sağ tarafında yer alan çevirmeli tuş da fotoğraflarınız arasında daha rahat bir şekilde gezinmenizi sağlıyor. Ortasındaki Set butonuyla istediğiniz bir işlemi seçebiliyorsunuz.

Selphy ES3″ün sağ tarafında açılan bir bölüm içerisinde, 50 kağıda kadar fotoğraf kağıtlarını yerleştirebileceğiniz soket yer alıyor. Sol tarafta ise USB girişi ve PicyBridge bağlantısı bulunuyor. Selphy ES3″ü kullanmaya başladığınızda, hafıza kartından baskı için yukarıda bahsettiğimiz sokete kağıtları koymanız yeterli. Eğer bir bilgisayardan baskı almak istiyorsanız, USB kablosunu takıyor ve Canon yazılımını yüklüyorsunuz. Bundan sonra ise yaklaşık bir dakika gibi bir süre içinde baskılarınız elinizde olabiliyor. çıkışlar ise anında kullanıma hazır, bunu söylerken demek istediğimiz baskıların kuru ve temiz bir şekilde elinizde olması. Bunun dışında renklerin canlılığı da oldukça çarpıcı. Ancak bu canlılık oldukça doğal ve fotoğraflara yapay bir hava vermeyecek seviyede. Bunun yanı sıra gölgede kalan alanlarda daha fazla detay görmek isterseniz fotoğraflar üzerinde düzeltmelerinizi de yapabiliyorsunuz. Foto yazıcının yaratıcı özelliklerinden yukarıda da bahsetmiştik. Ancak Canon Selphy ES3″ün gümüş ve altın renklerde çıkış alma özelliğinden de bahsetmeden geçmemek gerekiyor. Bu renklerde fotoğraf çerçeveleri kullanmak ya da fotoğraflarınıza farklı efektler katmak ise çok eğlenceli sonuçlar sağlayabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here