Ana sayfa Donanım Canon Powershot SX10 IS

Canon Powershot SX10 IS

0

Süper zoom”lu kompakt fotoğraf makinesinde HD film kalitesi

LR benzeri bir kamera olan SX10 IS, performanstan ödün vermek istemeyen ileri amatör fotoğrafçılarla ileride manuel ayarları kullanarak kendini geliştirmek isteyen başlangıç seviyesindeki kullanıcıları memnun edecek bir makine.

Siyah renkli gövdesi, elinize oturan ergonomik yapısı ve yuvarlak hatlarıyla oldukça rahat bir kullanıma sahip olan SX10 IS, kompakt modellere göre daha sağlam ve haliyle nispeten ağır. SX10 IS”yi elimize aldığımız ilk anda en çok dikkatimizi çeken özelliği değişken açılı LCD ekranı oldu. Objektif kapağını açıp ilk çekimlere başladığımızda yüksek performansı ile de beğenimizi kazandı.

  10 MP çözünürlüğe sahip olan SX10 IS,  28-560mm geniş açılı ve 20x optik zumlu objektife, (OIS) Optik Görüntü Sabitleyici fonksiyonuna gibi özelliklere sahip. Hareketli sahnelerden telefoto fotoğraflara kadar her türlü çekim gereksinimine cevap verebilen özellikleriyle dikkat çeken SX10IS, Canon’un yeni görüntü işlemcisi DIGIC 4 ile performansını üst seviyelere çıkarıyor. DIGIC 4 görüntü işlemci ile elde edilen en önemli özelliklerden biri de hareketli nesnelerin izlenerek sürekli netlenmesini sağlayan Servo AF. Deklanşöre yasım basıldığında devreye giren bu özellik kameranın, hareket eden nesneleri fotoğraf çekim anına kadar sürekli netlemesine olanak tanıyarak sonuç olarak keskin netlikte fotoğraf elde edilmesini sağlıyor.
 

SX10 IS”de bulunan Genuine Face Detection (Akıllı Yüz Tanıma) teknolojisi DIGIC 4 görüntü işlemci sayesinde daha da ileri bir seviyeye taşınmış ve insan yüzlerini değişik açılardan da tanır hale getirilmiş.

SX10 IS”de 24 adet hazır çekim moduna yer verilmiş. Bu modlar arasında tam otomatikten tamamen manuele kadar çeşitli seçenekler bulunuyor. Bu çekim modlarına kameranın üst kısmında konumlandırılmış olan ve SLR modellerdekine benzeyen bir genel mod kadranı ile kolaylıkla ulaşılabiliyor. Kameranın manuel çekim modunda Program AE, çekm hızı öncelikli AE, diyafram öncelikli AE, Manuel pozlama ve Kişisel ayarlar gibi çeşitli seçenekler bulunuyor. Video kaydetmeyi önemli bir özelik olarak gören fotoğrafseverlere yönelik olarak SX10 IS”de birçok video kayıt seçeneğine yer verilmiş. SX10 IS, VGA çözünürlüğünde, bir saat süreye kadar veya her biri 4 GB kapasiteye kadar olmak üzere video görüntü kaydedebiliyor. Kameranın Voice Coil Motor (VCM) özelliği netleme sırasında ortaya çıkan sesi azaltırken işlem hızını da yükseltiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here