Ana sayfa Donanım Canon PowerShot G1 X Mark III

Canon PowerShot G1 X Mark III

0

Canon”un EOS DSLR fotoğraf makinelerinin görüntü kalitesi ile PowerShot serisinin kullanım kolaylığını kompakt bir boyutta bir araya getirdiği model, kaliteli sokak fotoğrafçılığından, belgesel çekimlere kadar her anı yaşayan kareler haline getirmeyi başarıyor.

100 – 25.600 ISO hızı aralığında çekim yapabilme kapasitesine sahip olan PowerShot G1 X Mark III, birçok farklı çekim koşulu için esneklik sunuyor. Detayların, netliğin ve düşük görüntü parazitinin önem arz ettiği kapalı alan çekimleri gibi yüksek kontrastlı sahnelerden, sisli günlerin düşük kontrastlı çekim senaryolarına kadar bir çok zorlu koşula uyum sağlıyor.

 

Makinenin önemli özelliklerinden birisi de; hem portre, hem yakın plan makro çekimler için dahili 3x zoom lensi (24–72 mm) ve sadece 10 cm”lik yakın plan odaklanma mesafesi vermesi. Dolayısıyla tek bir lensle çeşitlilikte fotoğraflama türlerinin ihtiyaçlarını karşılayan çekimler yapabiliyor. Geniş f/2.8 – 5.6 diyaframla birleştirilen APS-C sensör aracılığıyla sığ bir alan derinliği oluşturuluyor. Makine içindeki sensör için tasarlanan lensi, göz kamaştıran parlamaları da önlüyor. Dual Pixel CMOS AF işlevinin kullanılmasıyla birlikte doğaçlama anlara hızlıca odaklanma sağlanıyor. Sadece 0,09 saniye içinde hassas ve hızlı odaklanma gerçekleştirerek kısacık bir anlığına ortaya çıkan spontane bir pozu yakalamak için gerekli olan hassasiyet, hız ve güven seviyesini sunuyor.

 

Kamerada DSLR”den alışkın olunan sezgisellik ve kontrol seviyesi de bulunuyor. Dahili elektronik vizör (EVF), 2,36 milyon noktalı organik el ekranı aracılığıyla yüksek çözünürlüklü görüntüleme yaparken, hem aksiyon, hem aile tablosu fotoğraflarında dokunmatik ve sürüklemeli otomatik odaklanma sağlıyor.

399 gram ağırlığındaki kompakt ve hafif makine, 14,8 mm eninde ve G1X Mark II modelinden yaklaşık yüzde 16 daha küçük. Zorlu hava koşullarına karşı yalıtılan ve APS-C sensörü bulunan makine, su altında yapılacak çekimler için (MX-130 fit) opsiyonel koruma kılıfı ile kullanılabiliyor.

PowerShot G1 X Mark III, MP4 formatında panoramik Full HD 60p videolar çekebiliyor. Dinamik IS; hareket halinde yapılan video çekimleri dengelerken, Dual Pixel CMOS AF, sinematik “focus pulls” efekti oluşturulmasını sağlıyor.

Canon PowerShot G1 X Mark III Fiyatı: 2.599TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here