Ana sayfa Donanım Canon LEGRIA HF G10

Canon LEGRIA HF G10

0

Deneyimli videografi uzmanlarının yaratıcı tutkuları için.
 

Doğal görüntü sonuçları için 10x optik zum ve 8 yapraklı diyaframla 30,4 mm F1.8 lense sahip yeni Canon Legria HF G10, ilk olarak tasarımıyla neredeyse “bir sinema filmi için ölçeklendirilmiş ama nedense küçük” gibi bir algı-sonuç etkisine yol açıyor. Canon”un yeni Dijital SLR fotoğraf makinelerinden 1100D”nin en fazla şikayet alan tasarım konularından olan düz-plastik makine kaplamasının basit görünüme yol açtığı eleştirilerinden sonra video kameradaki plastik yüzey özellikleri ve detaylarının üzerinde durmak isterim. Tamamen plastik olan Legria HF G10 gövdesi, üst ve yanlarındaki damlacıklı siyah yüzeyiyle farklı bir materyal algısı uyandırıyor. çeşitli ışık koşullarında parlayan geniş damlacıklı yüzey döngüleri kameranın şık ve gösterişli bir hal alışına katkı sağlıyor. Kameranın vizörünün dışa doğru yaklaşık 2 cm geri çekilebiliyor olması pek sık görülmeyen bir özellik ve çekim çerçeveleme seçeneklerinizi çoğaltan bir faktör. Zum yönergeleri HF G10″un üst kısmında yer alıyor. Sağdan tutuşta parmaklarınızla zumu kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz. Butonlar çok rahat biçimde kontrol edilebiliyor. Dokunmatik LCD ekran yüksek çözünürlüklü 920k noktalı, 8,8 cm ya da 3.5 inç, HD çekim için ve sahnenin %100 kapsanması için optimize edilmiş.

 

canon LEGRIA HF G10
 
Görüntü, odaklama, zum ve ışık hassasiyeti

2.07 milyon piksel HD CMOS Pro sensörle 1920×1080 çözünürlükte Full HD çekim ve piksellerin ışık toplama alanının geleneksel CMOS sensörlere göre %160 daha büyük olması sonuçları geniş bir dinamik aralık ve düşük ışıkta gelişmiş performans sağlıyor. Odaklama çok hızlı, milisaniye cinsinden ve mükemmel. çok hareketli nesnelerin, zum aktif çekiminde bulanıklık fark ediliyor. 30.4mm geniş açı lensle görüntüler güzel. Yalnız görüntüler on-board”daki sarsıntılar için kameranın alttan tutulmasının önemine bir vurgu gerektiriyor. Sarsıntı için optik görüntü sabitleyiciye yardımcı bir alttan kavrayışın önemi özellikle hareketli çekimlerde veya az ışıklı koşullarda fark ediliyor.

 

Lens netleme halkası manuel netleme için size tam kontrol verirken atanabilir Kontrol Düğmesi diyafram, deklanşör hızı ve artışı gibi özelliklerin kontrolünü sağlıyor. Profesyonel çekim yardımı özellikleri arasında Büyütme, Yüksek Karşıtlık ve Zebra da var. 8 farklı filtre modu bulunan Legria HF G10″da özellikle dramatik siyah-beyaz modu sevmemeniz imkânsız. LCD ekranın üzerinden kontrol edebileceğiniz Anlık AF pin-sharp özelliği, HD kalitesi için hızlı ve net odaklama sağlıyor. Yüz Tespiti, ışıklandırılmış insan çekimleri için otomatik olarak video kamera ayarlarını optimize edebiliyor. LCD ekranın hemen yanında yer alan butonlarla kontrol edilen Powered IS, sabit telefoto çekimleri yaparken ve dinamik mod, hareket halindeki çekimler sırasında dengeleme sağlıyor.

 

Ses

Yüksek hassasiyetli dâhili mikrofonuyla istediğiniz sesleri daha iyi yakalayabiliyorsunuz. Ses eşitleyicisi için 4 yönlülük modu bulunuyor; en iyi tonu yakalamanız için tasarlanmış ve bu tasarımın ses mühendisliğinde kesinlikle önemli bir katmanın aşılması olduğunu düşünüyorum. Video kayıtlarda sesler profesyonel çekimlere neredeyse cevap verebilecek düzeyde.
 

canon LEGRIA HF G10
 

Kolay paylaşım ve depolama

Kamerada HD-SD dönüştürme özelliği filmlerinizi standart tanımlara dönüştürmenizi (down-convert), web aracılığıyla yükleyip paylaşmanızı sağlıyor.
32 GB bellek ve dahili belleğin dışında 2 ayrı SDXC yuvası bulunan HF G10, 32GB dâhili belleğiyle 12 saatten fazla 24 mbps’ye kadar Full HD AVCHD video kayıt yapılabilmesine olanak sağlıyor.

www.canon.com.tr

Fiyat: 4.999TL
TASARIM: 5
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 5
Puan: 94

Artılar:
+ Piksellerin yüksek ışık toplama oranı (%160)
+ Hızlı ve net odaklama
+ Hızlı menü

Eksiler:
– Düşük zum
 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here