Ana sayfa Donanım Canon Ixus 860 IS

Canon Ixus 860 IS

0

Yüksek performans şıklıkla birleşiyor

Canon Ixus 860 IS
Canon IXUS 860 IS, bu ayın yüksek performanslı ve şık konuklarından biri. Test etmek üzere elimize ilk aldığımızda sağlam görünümü ve çekici hatlarıyla dikkatimizi çekiyor. Yuvarlak hatlara sahip köşeleri zarif bir görünüm sağlarken, siyah renkli objektifi sert ve düz bir etki veriyor ve genel görünüm ile hoş bir kontrast oluşturuyor. 25.9 mm genişliğinde ve pilsiz olarak 155 g. ağırlığında olan IXUS 860 IS, alanındaki pek çok makinaya göre küçük bir yapıya sahip. 3 inç genişliğindeki LCD ekran arka yüzün büyük bir kısmını kaplıyor. Genel görünümü ile kaliteli bir makina olduğunu hissettiren Ixus 860 IS, kullanmaya başladığımız zaman performasıyla da etkiliyor. 28mm (35mm fotoğrafçılık eşdeğeri) 3.8x geniş açı zum objektife, Optik Görüntü Sabitleyiciye ve 8.0 megapiksel resim çözünürlüğüne sahip olan yeni Digital IXUS 860 Canon”un aynı serideki Digital IXUS 850 IS modelinin devamı. Canon Digital IXUS 860 IS modeli kendinden önceki 850 IS modeline kıyasla çok gelişmiş özellikler barındırıyor. Bu gelişmeler arasında en dikkat çekenler ise 3.0 inç (7.6 cm) büyüklüğündeki PureColor LCD ekran ve geliştirilmiş ‹nsan Yüzü Tanıma Teknolojisi. Kameranın yüksek ISO değerleri ise bulanık fotoğrafların önüne geçiyor. Canon Digital IXUS 860 IS dijital fotoğraf makinesinin 3.8x geniş açı objektifi kalabalık insan grupları ve manzara çekimlerinde büyük esneklik sağlıyor.
 
Canon Ixus 860 IS   Canon Ixus 860 IS
28- 105mm (35mm fotoğrafçılık eşdeğeri) odak mesafelerine sahip olan kamera mercek kaydırmalı optik görüntü sabitleme sistemi sayesinde kamera veya kullanıcının elinden kaynaklanan sarsıntıların neden olduğu bulanık fotoğrafların önüne geçiyor. Flaşsız iç mekan çekimlerinde ve düşük ışık koşulları altında mükemmel sonuçlar veren Ixus 860 IS, 1600 ISO değerine ulaşıyor. Kameranın objektifi sahip olduğu Canon”un (UA) asferik objektif teknolojisi sayesinde görüntülerin maksimum seviyede net ve berrak olmasını sağlıyor.

Ixus 860 IS”in açık ve anlaşılır menüsü de tüm fotoğrafseverlerin kullanım kılavuzuna başvurmadan çözebilecekleri şekilde tasarlanmış. Bu sayede makinaya alışmak çok zaman almıyor. 17 hazır çekim modu bulunan Ixus 860 IS, manuel kontrola da izin veriyor. Hızlı veri aktarımı için USB 2.0 Hi-speed bağlantısı ve Canon yazıcılardan direkt baskı imkanı sağlayan IXUS 860 IS ile birlikte 32MB kapasiteli bir SD kart veriliyor.
Bu kapasite 8 MP bir makina için oldukça kısıtlı olsa da ilk etapta kamerayı denemek için yeterli. Fakat Ixus 860 IS ile fotoğraf çekmenin zevkine vardıktan sonra bu kapasitenin size yeterli gelmeyeceğine eminiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here