Ana sayfa Donanım Canon Ixus 200IS

Canon Ixus 200IS

0

Canon”un yeni üyesi, Ixus serisine yeni bir stil, incelik ve yüksek teknolojik özellikler getiriyor

Canon Ixus 200IS
Bu sayımızda inceleme fırsatı bulduğumuz Canon Ixus 200IS dijital fotoğraf makinesi, Ixus 2009 serisinin en son üyesi. Oldukça zarif bir gövdeye ve profesyonel özelliklere sahip olan Ixus 200IS serisinde Canon, yeni bir renk stili geliştirmiş. ?ık ve göz alıcı gövde, bu seride de ön plana çıkıyor. Mat renklerin kullanıldığı yeni seride rahatsız edici parmak izleri minimuma indiriliyor.

200IS, 24mm geniş açılı ve 5x optik zoomlu lensi ile bugüne kadar üretilen geniş açı objektifli en ince Ixus kameralardan biri. İnce gövdesine rağmen 24mm gibi etkileyici bir geniş açıya, 5x optik zooma ve 12.1 MP çözünürlük eşliğinde DIGIC 4 görüntü işlemciye sahip. Optik Görüntü Sabitleme (IS) sistemine sahip olan 20IS, geniş manzara çekimleri ve büyük sayıda insan gruplarının fotoğraflanmasını kolaylaştırıyor.

 

 

Ixus 200IS, Canon’un dokunmatik ekranlı ilk modeli olma özelliğini de taşıyor. Dokunmatik ekran teknolojisi sayesinde Canon Ixus 200IS kompakt fotoğraf makinesine “Dokunmatik Otomatik Netleme (Touch Auto Focus)” olarak adlandırılan özellik entegre edilmiş. Sadece parmağınızın ucuyla LCD ekrana dokunarak netleme yapılmasını istediğiniz bölgeleri ya da otomatik netleme takibi yapılacak nesneleri belirleyebiliyorsunuz. Kullanıcı dostu yapıya önem verildiği görülen dokunmatik ekran teknolojisi geleneksel buton yapısı ile uyumlu bir işbirliği içerisinde çalışarak son derece sezgisel ve rahat bir kullanım deneyimi sağlıyor.
Kameranın geniş, rahat görülebilir ikonları çekim ve izleme sırasında işlemlerin kolaylıkla yapılmasını sağlıyor.

Touch Actions özelliği ile kullanıcılar sadece dokunmatik ekrana parmak uçlarıyla dokunarak fotoğraf çekebiliyorlar. İzleme modunda ise yine dokunarak her türlü işlemi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek olanaklı.

Ekran sayesinde genişletilmiş bir görüş açısı da sağlanıyor. çekilmiş olan dijital fotoğraflar Active Display özelliği sayesinde 200IS”nin LCD ekranında çok kolay şekilde izlenebiliyor. Kullanıcılar Active Display özelliği aracılığıyla kamerayı hareket ettirip çevirerek mevcut fotoğraflar arasında dolaşabiliyor ve video görüntüleri başlatıp durdurabiliyorlar.

Canon Ixus 200IS, 720p çözünürlükte geniş ekran formatında HD kalitesinde video görüntüler de kaydedebiliyor. Kullanıcılar kaydettikleri bu video görüntüleri kameranın HDMI mini portu sayesinde HD ekranlarda oynatarak sevdikleri ve aile bireyleriyle keyifle paylaşabiliyorlar.
Kullanıcı arayüzünde bulunan ‘Hints&Tips’ İpuçları ve öneriler özelliği çekim özellikleri ve ayarları hakkında kullanıcılara kısa açıklamalar ve öneriler getirerek hem işlemleri yapmalarını kolaylaştırıyor, hem de sunduğu diğer yaratıcı çekim olanaklarını kullanmaya teşvik ediyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here