Ana sayfa Donanım Canon Ixus 200IS

Canon Ixus 200IS

0

Her zaman yanınızdaki profesyonel 

Canon Ixus 200IS dijital fotoğraf makinesi, Ixus 2009 serisinin en son üyesi. Oldukça zarif bir gövdeye ve profesyonel özelliklere sahip olan Ixus 200IS serisinde Canon, yeni bir renk stili geliştirmiş. Şık ve göz alıcı gövde, bu seride de ön plana çıkıyor. Mat renklerin kullanıldığı yeni seride rahatsız edici parmak izleri minimuma indiriliyor. 200IS, 24mm geniş açılı ve 5x optik zoomlu lensi ile bugüne kadar üretilen geniş açı objektifli en ince Ixus kameralardan biri. İnce gövdesine rağmen 24mm gibi etkileyici bir geniş açıya, 5x optik zoom”a ve 12.1 MP çözünürlük eşliğinde DIGIC 4 görüntü işlemciye sahip. Optik Görüntü Sabitleme (IS) sistemine sahip olan 20IS, geniş manzara çkasımleri ve büyük sayıda insan gruplarının fotoğraflanmasını kolaylaştırıyor.
Canon Ixus 200IS

 

Ixus 200IS, Canon’un dokunmatik ekranlı ilk modeli olma özelliğini de taşıyor. Dokunmatik ekran teknolojisi sayesinde Canon Ixus 200IS kompakt fotoğraf makinesine “Dokunmatik Otomatik Netleme (Touch Auto Focus)” olarak adlandırılan özellik entegre edilmiş. Sadece parmağınızın ucuyla LCD ekrana dokunarak netleme yapılmasını istediğiniz bölgeleri ya da otomatik netleme takibi yapılacak nesneleri belirleyebiliyorsunuz. Kullanıcı dostu yapıya önem verildiği görülen dokunmatik ekran teknolojisi geleneksel buton yapısı ile uyumlu bir işbirliği içerisinde çalışarak son derece sezgisel ve rahat bir kullanım deneyimi sağlıyor.

Kameranın geniş, rahat görülebilir ikonları çkasım ve izleme sırasında işlemlerin kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Touch Actions özelliği ile kullanıcılar sadece dokunmatik ekrana parmak uçlarıyla dokunarak fotoğraf çekebiliyorlar. İzleme modunda ise yine dokunarak her türlü işlemi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek olanaklı. Ekran sayesinde genişletilmiş bir görüş açısı da sağlanıyor. çekilmiş olan dijital fotoğraflar Active Display özelliği sayesinde 200IS”nin LCD ekranında çok kolay şekilde izlenebiliyor. Kullanıcılar kaydettikleri video görüntüleri kameranın HDMI mini portu sayesinde HD ekranlarda oynatarak sevdikleri ve aile bireyleriyle keyifle paylaşabiliyorlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here