Ana sayfa Haber Canon EOS R, Türkiye’ye “merhaba” dedi

Canon EOS R, Türkiye’ye “merhaba” dedi

Canon EOS R, Türkiye’ye “merhaba” dedi

0

Tam kare aynasız dünyasına EOS R modeliyle görkemli bir giriş yapan Canon, görkemli bir etkinlikle Türkiye’deki fotoğraf tutkunlarına “merhaba” dedi. Büyüleyici bir sanat performansıyla da taçlandırılan etkinlikte ziyaretçiler, ürün sunumunun ardından fotoğraf ve video çekimleri için özel olarak hazırlanan sahnelerde EOS R’ın sessiz çekim yapabilme, karanlık ortamlarda en hızlı, yüksek netlikte odaklanma gibi öne çıkan özelliklerini deneyimleme fırsatı buldu.

Etkinlik boyunca gerçekleştirilen performans, EOS R’ın teknik özelliklerinin testi için ideal bir ortam sundu. Dünyanın en hızlı otomatik ve -6EV gibi çok düşük ışıklandırmada en yüksek odaklanma kapasitesine sahip olan EOS R ile katılımcılar her çekimde profesyonel kareler elde etti. EOS R, ergonomik tasarımı, kullanım kolaylığı ve 4K video çekme özelliği ile fotoğraf tutkunlarının gönlünü kazandı.

Ziyaretçilerin beğenisini toplayan sanat gösterisi ise bireyin maddi hayat ve maneviyat yolcuğunu temsil etti. Işık ve sahne şovları, izleyenleri kendine hayran bırakan performansta insanın aile içerisindeki sosyalizasyon sürecinden ve doğa anadan da bahsedildi. Ayrıca bireyin kimlik arayışı ve kadının ataerkil dünyaya baş kaldırışı da performansın ön plana çıkan detayları arasında yer aldı.

EOS R sunumunu yapan ve yeni tam kare aynasızın özelliklerini paylaşan Canon ürün uzmanı Mert Gündoğdu, İstanbul’da yapılan bu etkinliğin, Londra’daki uluslararası lansmanı bile gölgede bıraktığına dikkat çekti.

EOS R Temel Özellikler

Yüksek performanslı RF lensler, yaklaşık 30,3 milyon etkin piksel 35mm tam kare CMOS sensör ve en yeni DIGIC 8 görüntü işlemcisinin bir araya getirilmesinin getirdiği güç

  • -6 EV düşük ışık AF- bu denli düşük ışık seviyelerinde odaklanabilen dünyanın ilk fotoğraf makinesi
  • Dünyanın en hızlı otomatik odaklanması – 0,05 saniye
  • Dijital Lens İyileştirici
  • Dokun ve Sürükle AF – 5.655 seçilebilir AF pozisyonu
  • Sessiz çekim
  • HDMI üzerinden 10 bit çıkışla 4K video çekimi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here