Ana sayfa Haber Canon EOS M3 incelemesi

Canon EOS M3 incelemesi

0

Canon EOS M3, oldukça kompakt bir görünümle geliyor. Hatta şaşırtıcı bir forma sahip. Ait olduğu sınıfın ortalama ağırlığına çok uzak değil, çoğu diğer modelden biraz daha hafif. ölçüleri ise şaşırtıcı derecede. ürün, adeta bir kağıdın katlanıp, katlanıp birleştirilmesi gibi. Her şey derli toplu ve çarpıcı derecede “kompakt fotoğraf makinesi” ölçeğinde.

Elin kavrama bölgesi biraz küçük ama yeterli. Burada kullanılan deri, fotoğraf makinesinin tasarım adına dikkat çekici detaylar arasında. üründe genel olarak mat renk dikkat çekiyor. Malzeme kalitesi yönünden EOS M3“ün tatmin edici olduğunu belirtelim. Kutu içeriğindeki askısı da makineyle birlikte gayet güzel görünüyor.  Her şey yönetiminiz dahilinde adeta. Tek elle tutulmasında bir sorun yok, ancak lensin ağırlığı nedeniyle ani çekimlerde küçük dengesizlikler yaşanabilir.

Peki kullanımı hakkında neler belirtilebilir? öncelikle tüm buton ve kadranlar zaten elinizin “fazlasıyla” altında. Tuşları kolaylıkla bulup kullanabilirsiniz. Kısa bir alışma süresinin ardından rahatlıkla entegre olunan bir aynasız sistem fotoğraf makinesi EOS M3.

Teknik özellikler ve sonuç

24.2 MP fotoğraf çekebilen cihaz, Full HD video kaydına da olanak tanıyor. DIGIC 6 işlemcisi, daha önceki EOS M serisi modellerdeki başarılı hıza vurgu adeta. Cihaz genel olarak tüm yönleri ile son derece iyi bir hız beraberinde sizi karşılıyor. Cihazda, 12.800″e kadar ISO aralığı sayesinde düşük ışıklı ortamlarda belli fotoğrafçılık kurallarına uyulduğu taktirde net çekimler yapabilmenin önü açık.

49 AF noktası ile hızlı odaklama özelliği çarpıcı. Kısa süre içinde hedefe kilitlenen bir aygıt ortaya çıkarılmış. RAW formatta çekim yapılyor. Fotoğraf kalitesi, renkler, denge ve diğer birçok detayda EOS M3 sınıfı geçen aynasız fotoğraf makinesi seçenekleri arasında yer alıyor.

üründe modern teknoloji trendlerine dair bir dizi özelliğe de yer verildiği görülüyor. örneğin 1 milyon 80 bin noktalı LCD ekranı, sahip olduğu mekanizma sayesinde yukarı ve aşağı yönde hareket edebiliyor. Tamamen dönebildiği için selfie çekiminin de aralarında yer aldığı çok sayıda kullanım alanını daha kolay hale getiriyor. örneğin bir objeyi alttan çekmek istiyorsunuz; normal şartlarda eğilmeniz gerekirken bu aygıtta sadece cihazı aşağı doğru tutup ekranı havaya kaldırarak istediğiniz açıyı büyük bir konfor eşliğinde görebiliyorsunuz.

Ek olarak son dönemin bir diğer trend özelliği kablosuz bağlantı da modelde mevcut. Bu da çekilen fotoğraf ve videoların akıllı telefon, tablet, vb.”ye aktarımını sağlıyor. Ayrıca NFC özelliği de var. Flaşı oldukça küçük ve ek bir flaş satın almayı gerekli kılabilir. Elbette karanlık ortamlarda fotoğraf çekmekten fazlasıyla hoşlananlar için. Canon EOS M3, fotoğrafla yakından ilgilenen ama geliştirilmesi gereken yönleri bulunan amatörler için ideal bir “sonraki aşamaya geçiş” alternatifi.

Artılar

Hafif

Küçük

Dönen ekran

Hız

Wi-fi, NFC

Pratik

 

Eksiler

Fiyat

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here