Ana sayfa Donanım Canon EOS 7D

Canon EOS 7D

0

Görüntüleme teknolojilerinde dünya lideri Canon, 5000 fotoğrafçının önerisiyle tasarladığı yeni EOS 7D dijital SLR fotoğraf makinesi ile fotoğrafçıların özel ihtiyaçlarına en gelişmiş çözümü sunuyor

8MP APS-C CMOS sensöre sahip yeni EOS 7D, bütün ışık koşullarında hızlı ve yüksek kaliteli performans sağlayan ç‹FT “DIGIC 4” işlemci, 12.800 ISO değerine kadar yükseltilebilen ışık hassasiyeti ve ilave aksesuarlara gerek kalmadan saniyede 8 kare seri çekim hızı ile mükemmel bir performans sunuyor. Yepyeni bir fotoğrafçılık deneyimi getiren Canon EOS 7D, etkileyici teknolojisinin yanı sıra, fotoğrafçıların beklentilerine göre şekillendirilen mükemmel bir gövdeye sahip.

Profesyonel fotoğrafçıların beklentilerini en üst düzeyde karşılamak hedefiyle dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçıların bir araya gelmesiyle oluşturulan Canon EOS 7D”yi değerlendiren Canon Inc. Japonya Fotoğraf ürünleri Grubu Yöneticisi Bay Uchidoi, “5.000”in üzerinde fotoğrafçının görüşünü aldık ve bir fotoğraf makinesinde en çok neyi görmek istediklerini sorduk. En ileri teknoloji ile bu anlayışı birleştirerek, fotoğrafçılara kendi görüntüleri üzerinde deneme yapmaları için gerekli olan çok yönlü aracı sağlayan bir fotoğraf makinesi geliştirdik” yorumunda bulunuyor.

Hassas görüntü çekimlerinde maksimum rahatlık
Canon EOS 7D, fotoğrafçıların hassas çekimler yapmasını ve kompozisyon seçeneklerini optimize etmesini sağlayan, 19-point cross tipi AF sensör içeriyor. Geliştirilmiş bu AF sistemi, sübjelerin hızlı ve doğru bir şekilde izlenmesi ve yakalanmasını sağlayan Zone ve Spot AF başta olmak üzere çeşitli manuel ve otomatik ayarları sunuyor. AF ayarları, görüntüdeki değişikliklere hızlı bir şekilde reaksiyon gösterebilmeyi sağlayarak yüksek derecede özelleştirilebiliyor. Dikey veya yatay oryantasyonlar için farklı AF noktaları, otomatik olarak yer değiştirebilirken, herhangi bir düğmeye basmadan dikey ve yatay kadrajda aynı yere netleme imkanı sunuyor.

Yeni bir pozlama sistemi içeren EOS 7D, Focus Colour Luminance (iFCL) olarak adlandırılan pozlama sistemi ile netlemeyi, renkleri ve aydınlığı 63 nokta bazlı olarak ölçebiliyor. 19 adet AF otomatik netleme noktasını tamamlayan çift katmanlı sensör, her bir noktanın bilgilerini ayrı ayrı toplayarak, çok daha hassas ve tutarlı bir ölçümleme sağlıyor.

 

 

Görüntüleri anında yakalayın
Canon EOS 7D, fotoğrafçılara yüzde yüz görüş aktarma oranı sağlayan Akıllı Vizör (Intelligent Viewfinder) sistemi içeriyor. EOS modellerinde bir ilk olarak görülen 1.0x yakınlaştırma özelliğine sahip olan vizör, görüntülerin daha parlak görünmesini sağlıyor. Vizördeki geçirgen özellikli LCD, fotoğrafçıların çekim yapmalarına yardımcı olan çeşitli araçlarla birlikte AF noktaları, spot pozlama ve kompozisyon kılavuz çizgileri gibi, çeşitli görüntü katmanları arasında seçim yapılmasını sağlıyor.

Canon EOS 7D, aynı zamanda hem pitch hem de roll açılarını belirten, vizör ve LCD üzerinde bulunan çift Eksenli Elektronik Seviyeyi ilk kez sunan fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. Bu özellik, ufuk seviyesini koruyarak yapılacak olan manzara çekimleri sırasında ya da kamera seviyesini korumak üzere Tilt ve Shift lensi ile birlikte kullanıldığında yüksek fayda sağlıyor.

Makinenin, 3 inç büyüklüğündeki sağlam yapılı Clear View II LCD ekranı ile LCD ekranlardaki koruyucu katman ile likit kristal katman arasındaki boşluğu ortadan kaldırarak yansımaların önüne geçiyor. 160 derece görüş açısı sunan yeni ekran, parlak ışık altında dahi iyi görüntü sunarken, EOS 5D Mark II modelinde olduğu gibi, ekranın dış tarafında bulunan ortam ışık sensörü sayesinde, ekran parlaklığı otomatik olarak ayarlanıyor.

 

 

En yaratıcı kareler için ışıktan özgürce faydalanın
EOS modellerinde bir ilk olan Entegre Speedlite Transmitter ile donatılan Canon EOS 7D, herhangi bir ilave aksesuara gerek kalmadan harici Speedlite flaş birimlerini kontrol imkanı getiriyor. Bu özellik, yaratıcı ışık ayarları yapmak isteyenler için ideal
performansı sunuyor. EOS 7D ayrıca, manuel kontrol ve 15mm gibi geniş açı odak uzaklık değerlerini kapsayan yeni bir dahili flaş bulunduruyor.

Kendi kamera deneyiminizi yaratın
Fotoğrafçıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen Canon EOS 7D, fotoğrafçılara en iyi etkileşimi sunacak estetik ve ergonomik açıdan da üstün çizgilere sahip. EOS 7D, kişiselleştirilebilir yapısıyla da göz dolduruyor. Makine kendi deneyimlerini tasarlama; en sık kullanılan işlev ve ayarları kolay kontrole atama imkanı sunuyor. Böylece önemli anlar, zaman kaybetmeden Canon EOS 7D ile ölümsüzleşiyor.

Canon EOS 7D”de buluşan yeni özellikler:
. 18 MP APS-C CMOS Sensör
Canon tarafından tasarlanmış ve üretilmiş olan sensör, yeni fotodiyot ve mikrolens yapısı sayesinde, yüksek ve düşük koşullarda üstün görüntüler meydana getiriyor ve fantastik bir performans sağlıyor.
. 8 fps resim çekimi
çift “DIGIC 4” işlemci ve geliştirilmiş elektrik sistemi ile fotoğrafçılar, ilave aksesuarlara gerek kalmadan ve 14-Bit Raw dahil bütün dosya çeşitlerinde olmak üzere saniyede 8 kare çekim yapabilecek.
. ISO Değeri
EOS 7D, fotoğrafçıların süjeleri doğal ışıkta çekmelerini sağlıyor. ISO değeri (100 – 6.400), 12.800″e kadar arttırılabiliyor.
. EOS Film
Geliştirilmiş işletim seçenekleri ile film moduna doğrudan geçiş daha da kolay. Artık, tam HD video çekmek daha basit bir hal alırken, kullanıcılar, sinematik bir his yaratmak üzere 24 fps seçeneği dahil olmak üzere çekim ve kare hızını ayarlayabiliyor.
. çift “DIGIC 4” işlemci
çift “DIGIC 4” işlemcili Canon EOS 7D, artık çekim hızı, görüntü kalitesi ve ISO performansı arasında bir seçim yapmak zorunda bırakmıyor.
. Etkileyici Tasarım
Magnezyum alaşımlı gövde, çevresel koruma sağlıyor. Sağlam, hafif yapı nem ve toza karşı koruma sağlıyor. Fotoğrafçılardan alınan geri bildirimlerle tasarlanan gövde ve iç teknolojisi ile EOS 7D ve efsanevi EOS-1N ile denk özellikler taşıyor.

Aksesuar Uyumu
EOS 7D, bir fotoğrafçının iş akışına kolaylıkla entegre edilebilmek üzere çeşitli aksesuarlarla uyum sağlıyor. Kablosuz Dosya ‹leticisi (WFT-E5), fotoğrafçıların web etkin bir mobil cihaz kullanarak fotoğraf makinesini kontrol etmesine olanak sağlarken, bir web tarayıcısı aracılığıyla kapsamlı bir fotoğraf makinesi kontrolü sunuyor.

EOS 7D, bütün EF ve EF-S lensleri ile ve Canon EX Speedlites ile uyumlu sağlıyor. Canon EOS 7D ayrıca BG-E7 pili ile ve RC-1/RC-5 uzaktan kumandası gibi uzaktan kumandalar ve switchler ile birlikte de kullanılabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here