Ana sayfa Donanım Canon’dan video çekimi için yeni flaş

Canon’dan video çekimi için yeni flaş

0
Anlık ışıkla video çekmek mi? Bu “fotoğrafçılık için flaş” gibi bir başlığa çok uygun olurdu ama video çekimi için anlık ışık, teknik olarak yanlış bir kavram. Peki, flaşla video çekimi nasıl olabilir? öncelikle video sürekli ışık gerektirir. Flaş, ortam ışığı yetmediğinde otomatik olarak aktif hale gelebilir mi? Sanırım bunlar ve daha fazlası artık oldu. Canon oldukça ilerlettiği video yeteneği inanılmaz düzeylerde iyi olan modellerinin örneğin; Canon Eos 5D Mark II gibi modellerinin yanında ışıkla ilgilide çok önemli çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaların sonuçlarından biri de Canon”un piyasaya yeni sürdüğü flaş: 320 EX.

Canon 320 EX”in “guide number”ı 32. Etki alanını 24mm ve 50mm olarak değiştirebildiğiniz gibi, kafayı hareket ettirerek de ışığı duvarlardan yansıtabiliyorsunuz. Flaş ayrıca üzerinde sabit ışıkla birlikte geliyor. Aynı zamanda flaş üzerinden makinanızı da tetikleyebiliyorsunuz.
 

Flaşı isterseniz ikincil flaş olarak kullanabilirsiniz. Gruplandırmanız da mümkün. Flaşın esas özelliğinin, üzerinde LED ışık bulundurması olduğunu söyleyebiliriz. Bu ışık, otomatik olarak da çalışabiliyor. Ortam ışığı yetmediğinde flaşın aktif hal alması gerçekten çok artı bir özellik olarak dikkat çekiyor. Canon 320 EX flaşın fiyatının 200 doların altında olması bekleniyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here