Ana sayfa Donanım Canon”dan Powershot G1 X devrimi!

Canon”dan Powershot G1 X devrimi!

0

Canon, büyük CMOS sensörü ile devrim yaratan ve DSLR düzeyinde görüntü kalitesi üretmek amacıyla tasarlanmış, taşınabilir metal gövdeli yeni kompakt fotoğraf makinesi PowerShot G1 X”i piyasaya sunuyor

Profesyonel fotoğrafçılar için üretilmiş olan PowerShot G1 X, Canon”un efsanevi G-serisinin en prestijli yeni ürünü olarak ilk sıraya yerleşti ve kompakt bir fotoğraf makinesi ile elde edilebilecek performansı tekrar tanımladı.
 

PowerShot G1 X”in EOS sensör teknolojisi ile DIGIC 5 işlemci gücünü birleştiren yüksek kaliteli fotoğraf makinesi, profesyonel DSLR”yi mükemmel şekilde bütünlüyor. Cihazda yeni, hassas bir Canon lens ile manuel kontrol özelliği bulunuyor. Bu sayede cihaz, Canon”un şimdiye kadar üretmiş olduğu en ince kompakt fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. Kolay taşınabilir şekilde tasarlanmış olan PowerShot G1 X”de sağlam metal gövdenin içine giren bir zum lens vardır. Gösterişsiz fotoğraf makinesi bu sayede fotoğrafçılara yüksek kaliteli görüntüler ve taşıma kolaylığı sağlıyor.
 

Profesyonel düzeyde görüntü kalitesi
Canon tarafından geliştirilmiş teknolojiler ile dünya genelindeki uzmanların güvendiği deneyimin bir araya geldiği PowerShot G1 X daha önce sadece Canon DSLR ile elde edilmesi mümkün olan görüntü kalitesini sunar. Büyük, 4:3 en-boy oranına sahip, 14.3 Mega piksel, 18,7 mm x 14 mm ölçüsünde CMOS sensöre (yükseklik açısından EOS DSLR modellerinde kullanılan APS-C sensörlerine yakın ölçüde) sahip cihaz Canon”un ilk kompakt fotoğraf makinesidir. EOS 600D ile aynı piksel boyutuna ve yapısına sahiptir ve büyük beğeni toplamış olan PowerShot G12″deki sensörden yaklaşık 6,3 kat daha büyük yüzey alanı vardır. Her yere taşıması kolay küçük gövdesi ile DSLR görüntü kalitesi sunar.
PowerShot G1 X, artırılmış sensör boyutu, bir nesneyi arka plandan yaratıcı ve sanatsal bir şekilde izole etme potansiyelini artırarak fotoğrafçıların alan derinliği üzerinde daha fazla kontrole sahip olmasına olanak sağlıyor. Geliştirilmiş dinamik seri kullanıcıların gölgeleri ve ışıklı alanları aynı çerçevede hassas şekilde yakalamasına imkan veriyor. 14.3 Mega piksel çözünürlük büyük boyutlu çıktıların alınmasını destekliyor veya daha güçlü kompozisyonlar oluşturmak için görüntülerin kırpılmasına izin veriyor.
 

PowerShot G1 X”in önemli özellikleri: 
Geniş 14.3 MP CMOS, DIGIC 5, HS Sistemi
Kompakt 4x zum; Akıllı IS
7,5 cm (3,0 inç) değişken açılı LCD; Optik vizör (OVF)
Tam Manüel, RAW, DPP
Tam HD, HDMI
High-speed Burst HQ
Smart Auto
çeşitli aksesuarlar
HDR modu ve ND filtresi
Opsiyonel 40m su geçirmez kasa
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here