Ana sayfa Donanım Canon”dan ilk aynasız!

Canon”dan ilk aynasız!

0

Bugüne kadar aynasız kamera piyasasına girmeyen Canon, bugün duyurduğu EOS M modeliyle ilk kez aynasız kamera piyasasına da girmiş oldu

Digic 5 işlemci, 18 megapixel çözünürlük, değişebilir lens, saniyede 24, 25 ve 30 kare seçeneği sunan full hd video kaydı, 3 inç’lik dokunmatik ekran gibi özelliklerle gelen kameranın en önemli özelliklerinden birisi de sensörü. Canon, 650D serisinde kullandığı 18 megapixel çözünürlüğe sahip APS-C CMOS sensörünün aynısını EOS M’de kullanmış.

 

Canon EOS M’deki asıl sürprizini ise lensinde yapmış. EF-EOS M isimli bir adaptörle birlikte, Canon’un profesyonel makinelerde kullandığı lensleri(EF ve EF-S lenslerini) kullanmasına imkan tanımış. Böylelikle kullanıcılar cebe sığabilecek boyutlardaki EOS M’e takılacak adaptör sayesinde, profesyonel lensler kullanarak çok daha profesyonel fotoğraflar çekebilecek. Lansman fotoğraflarından anlaşıldığı kadarıyla Canon bu modelinde kullanıcılara 4 ayrı renk seçeneği de sunacak.
 

Eylül ayında satışa çıkması beklenen EOS M için ABD’de ön siparişler alınmaya başlandı. ön sipariş fiyatı 22mm’lik bir objektifle beraber 800 dolar, ayrıca EF-EOS M adaptörü de 200 dolar.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here