Ana sayfa Donanım Canon’dan 2012’nin ilk bombası!

Canon’dan 2012’nin ilk bombası!

0

Canon EOS-1D serisinin yeni üyesi EOS-1D X tanıtıldı. Yeni model, 2012 Mart”ta global pazarlara sunulacak
 

Canon, EOS-1D X dijital SLR fotoğraf makinesini tanıttı. Canon EOS-1D X dijital SLR fotoğraf makinesinin Mart 2012″de global pazarlarda yer alması bekleniyor. EOS-1D X, Canon”un EOS-1Ds Mark II ve EOS-1D Mark IV modellerinin geliştirilmiş versiyonu durumunda. EOS-1D X DSLR fotoğraf makinesi 18 milyon piksel full frame Canon CMOS sensör, çift DIGIC 5 görüntü işlemcide dahil olmak üzere tam 3 işlemciyi aynı body”de taşıma ve saniyede tam 12 kare (fps) çekim özellikleri ile dikkat çekti. Canon, yeni D-SLR modeli EOS-1D X ile spor, doğa, sinema, düğün ve ticari stüdyolar dahil olmak üzere geniş bir profesyonel fotoğrafçı kitlesinin dikkatini çekecek düzeyde bir uzmanlık ikonu meydana getirmiş oldu.
 
canon
 
Canon USA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Yuichi Ishizuka
EOS-1D X”in, müşteri geri bildirimlerini patentli Canon teknolojileri ile birleştirerek EOS-1Ds ve EOS-1D serisinin yeni buluşunu temsil ettiğini ve yeni modelin muhteşem anları yakalamak için kullanıcının ihtiyacı olan özellikler ile geliştirilmiş yetenekleri profesyonel fotoğrafçılara sunduğunu belirterek EOS-1D X”i dünya çapındaki önde gelen fotoğrafçılara tanıtmanın gururunu yaşadıklarını açıkladı.

 

Yeni EOS-1D X çift DIGIC 5 + görüntü işlemcinin yanı sıra AF kontrolü için DIGIC 4 görüntü işlemciyi de yapısı içinde taşıyor. Bu işlemci düzeneği ilgili modelin seleflerine oranla yüksek hızlı sürekli çekim, düşük gürültü, veri işleme hızı konularında 17 kat daha gelişmiş bir işlem hızı anlamına geliyor. D-SLR çarpıcı portre ve stüdyo fotoğrafları için Canon EOS hattına dair şimdiye kadarki en düşük noise(gürültü)sonuçlu fotoğrafları kullanıcısına sunacak olan görüntü sensörü bileşimini teknolojik yapısında taşıyan yeni DSLR ayrıca adeta video için devrim yaratacak özellikler taşıyor. Birden fazla kamera veya ayrı bir ses biriminin kolaylıkla senkronizasyonu için cihazda gömme SMPTE uyumlu timecode bulunuyor. Sahne atlanması olmaksızın 4GB kapasite için 29 dakika uzunluğunda HD video kaydı gerçekleştirilebilen EOS-1D X, tamamıyla yeni bir 61 noktalı Retiküler AF özelliği ile geleceğin teknolojileri ile ilgili yeni ışıklar yakıyor.
 
canon eos-id serisi
 
61 noktalı AF; üstün odaklama hassasiyeti, genişletilmiş kapsama alanı, düşük ışık hassasiyeti ve önceki EOS AF sistemlerine göre daha düşük kontrastlı konu algılama yeteneği içeriyor. EOS-1D X düşük ışık kapasitesini şaşırtıcı düzeyde geliştirmiş. ISO aralığı ve yeteneği son derece düşük ışık koşullarında fotoğraf çekimine olanak tanırken ISO 100 standart ürün yelpazesi içinde 51.200″e ayarlanabilmektedir.

 

H1″de 102.400 ve 204.800 gibi iki yüksek ayara çıkabilen ISO, ISO 50 gibi düşük bir değere de ayarlanabiliyor. Canon”un yeni sensörü, küçük toz parçacıklarını çıkarmak için taşıyıcı dalga teknolojisini kullanır ve yeni bir kaplama içeren ikinci nesil, kendi kendini temizleyen sensör ünitesi, cam üzerindeki tozları püskürtme konusuna yardımcı olur.
 
canon eos-id
 
Geliştirilmiş ergonomi ve optimize tasarım özellikleri, yüz binlerce Canon kullanıcısının istekleri ve üstün tasarımcı yapılarının birleşimi sonucunda meydana getirilen yeni EOS modelinde; menü seçenekleri arasında sorunsuz navigasyon sağlayan yeniden tasarlanmış dış ve ergonomik tuş konfigürasyonu, sağ elinizi daha rahat hissettiriyor. Hızlı kontrol düğmesi ve menü kontrolleri, kullanıcıların, parmak kaydırma tekerleğini kullanarak hızlı, basit bir şekilde D-SLR makine ayarlarını değiştirmelerine izin veriyor.
Düğme konumlandırmaları son derece mantıklı olan yeni Canon EOS-1D X, makine kullanımı kolaylaştıran özellikler taşıyor. Pozlama Kontrolü, sinyal-gürültü oranı, çoklu pozlama modları, süper yüksek hız modu, HD video özellikleri gibi birçok madde altında yer vereceğimiz detaylı Canon EOS-1D X incelemesini ürünün Türkiye”de piyasaya çıkışıyla birlikte sizlere sunacağız.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here