Ana sayfa Donanım Canon’dan 2012’nin ilk bombası!

Canon’dan 2012’nin ilk bombası!

0

Canon EOS-1D serisinin yeni üyesi EOS-1D X tanıtıldı. Yeni model, 2012 Mart”ta global pazarlara sunulacak

Canon, EOS-1D X dijital SLR fotoğraf makinesini tanıttı. Canon EOS-1D X dijital SLR fotoğraf makinenin, Mart 2012″de global pazarlarda yer alması bekleniyor. EOS-1D X, Canon’un EOS-1Ds Mark II ve EOS-1D Mark IV modellerinin geliştirilmiş versiyonu durumunda. EOS-1D X DSLR fotoğraf makinesi 18 megapiksel full frame Canon CMOS sensör, çift DIGIC 5 görüntü işlemcide dahil olmak üzere tam 3 işlemciyi aynı body”de taşıma ve saniyede tam 12 kare (fps) çekim özellikleri ile dikkat çekti.

Yeni EOS-1D X çift DIGIC 5 + görüntü işlemcinin yanı sıra AF kontrolü için DIGIC 4 görüntü işlemciyi de yapısı içinde taşıyor. Birden fazla kamera veya ayrı bir ses biriminin kolaylıkla senkronizasyonu için cihazda gömme SMPTE uyumlu timecode bulunuyor. HD video kaydı gerçekleştirilebilen EOS-1D X, tamamıyla yeni bir 61 noktalı Retiküler AF özelliği ile geleceğin teknolojileri ile ilgili yeni ışıklar yakıyor.
 

61 noktalı AF; üstün odaklama hassasiyeti, genişletilmiş kapsama alanı, düşük ışık hassasiyeti ve önceki EOS AF sistemlerine göre daha düşük kontrastlı konu algılama yeteneği içeriyor. ISO aralığı ve yeteneği son derece düşük ışık koşullarında fotoğraf çekimine olanak tanırken ISO 100 standart ürün yelpazesi içinde 51.200″e ayarlanabilmektedir. H1″de 102.400 ve 204.800 gibi iki yüksek ayara çıkabilen ISO, ISO 50 gibi düşük bir değere de ayarlanabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here