Ana sayfa Haber Canon’dan 15GB’lık depolama alanı

Canon’dan 15GB’lık depolama alanı

0

Bulut tabanlı görüntü yönetim platformu Irista, Canon kullanıcılarının fotoğraf albümlerine kolay bir şekilde erişmelerini sağlıyor. Yükleme ve erişimin akıllı telefon, tablet ve bilgisayardan yapılabildiği Irista”ya üye olup 15 GB”lık ücretsiz depolama alanına sahip olabiliyorsunuz.

Irista, Canon fotoğraf makinaları, akıllı telefonlar ya da diğer makinalarla çekilen fotoğraf ve videoları dijital bir platformda topluyor. Basit kullanımıyla koleksiyondaki herhangi bir görüntüye hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunuyor. Görüntüler doğrudan sosyal medyada paylaşılabiliyor.

Irista”nın mevcut depolama platformlarından farkı, fotoğrafları kategorileyip filtrelemesi. örneğin geçmiş 5 yıla ait tüm fotoğrafları depoladığınızda otomatik olarak fotoğrafları filtreliyor. Yani “2015 yılında EOS 5D Mark III, 24-70 f/2.8 lensle çekilmiş” gibi bilgiler sunuyor. Ayrıca manzara, portre gibi fotoğrafları da ayrı bir yerde filtreleyebiliyor. Bu hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar için büyük kolaylık sağlıyor. 

Yapılan araştırmalara göre dünyada 2020 yılında 10 katrilyon fotoğraf çekilmesi bekleniyor. Fotoğrafların çekildikten sonra nasıl depolanacağı ve nasıl kullanılacağı sorusu ortaya çıkıyor. Canon”un platformu Irista, orijinal görüntülere sıkıştırma yapmıyor.

Görüntüleri RAW formatında saklayabiliyor. Ayrıca kullanıcılar fotoğrafları düzenleyebiliyor ve ipuçlarını görebiliyor. Sosyal medya ağları fotoğraflardaki yazdırılabilir boyutu büyük oranda azaltıyor. Bu ağlarda saklanan fotoğraflar yüzde 97.7″ye varan oranda kayıp yaşarken Irista sıfır kayıpla depoluyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here