Ana sayfa Haber Canon”dan 159m2″ye kadar baskı yapabilen yeni bir cihaz: Oce Colorado 1640

Canon”dan 159m2″ye kadar baskı yapabilen yeni bir cihaz: Oce Colorado 1640

0

 

Reklam panoları ve dış alan afişleri gibi uygulamalar için 159 m2/saatlik  hızı ile oldukça hızlı olan Océ Colorado 1640, baskı hizmeti sunucularına (BHS”lere)uygun bir üretkenlik düzeyi sunuyor. Yazıcı, iç mekânlardaki yakın plan uygulamaları için gereken en yüksek kalite düzeylerinde bile, 40 m2/saat hızında çalışıyor.

Canon UVgel mürekkebi, medya ile temas edince anında “tutunarak”, en az taşma ile yüksek kontrollü ve hassas bir şekilde konumlanmış noktalar oluşturuyor. Medyanın üstündeki mürekkep yayılmasını ve toplaşmasını en aza indirerek, her geçişte gereken hacimde mürekkep basıyor ve böylece çok yüksek hızda zengin ve yoğun görüntüler elde ediliyor.

Hassas, anında “tutunan” UVgel noktaları, en az nokta taşması ve hemen hemen sıfır sıçrama ile net görüntüler üretirken, kalıcı ve yüksek kontrollü noktalar, her ruloda enfes renk tutarlılığı sağlıyor.

Canon UVgel baskı kafalarında, iyi çalışmayan püskürtme uçlarını algılamak ve düzeltmek için akustik örnekleme kullanan, patentli, püskürtme uçlarını sürekli izleme işlevi bulunuyor ve bu işlev beyaz çizgileri hemen hemen tamamiyle engelliyor. Böylece, gözetimsiz baskıya olanak veriyor ve baskı atıklarını azaltıyor.

Tüm rulodan ruloya yazıcılarda olduğu gibi, baskı kalitesinde ve uygulama çeşitliliğinde önemli bir etmen, yazıcının medyayı hassas bir şekilde ilerletebilmesidir. Bu yazıcının ağır ve sağlam yapısı, sınıf lideri sabitliği ve kullanılan endüstriyel bileşenler, tutarlı medya işleme sağlıyor. Sistem, aynı zamanda, gerektiğinde medyanın bir sonraki hareketinin boyutunu otomatik olarak düzeltmek amacıyla, medya ilerlemesini sürekli izleyen optik bir geri besleme döngüsü içerir.

Océ Colorado 1640, posterler, afişler, tabelalar, POS, ilan panoları, pencere grafikleri, çıkartmalar ve ısmarlama duvar kaplamaları da dahil olmak üzere hem iç mekan hem de açık alan uygulamaları için kullanılabiliyor.

UVgel, LED kurutma kullanan, medyanın zarar görmesini en aza indiren ve ince ve ısıya duyarlı medyalar gibi baskı yapılabilecek medya yelpazesini genişleten, düşük ısılı bir işlemdir. Ayrıca, UVgel mürekkep, su içermediği için medya şişmesi hatırı sayılır derecede azalır ve boyutsal tutarlılık iyileşir.

UVgel mürekkep, eko solventli mürekkeplerle kıyaslanabilir derecede geniş bir renk gamı üretebilmenin yanında, lateks ve UV mürekkepler kadar çevreci ve güvenli bir profile sahip. UVgel baskılar kalıcıdır, renkleri solmaz ve açık alan uygulamalarında sık sık rastlanan zor koşullara hayli dirençli. Ayrıca, kokusuz ve VCL içermeyen çıktılar, duyarlı iç mekân kullanımlarında, en sıkı çevre standartlarını karşılar.

Océ Colorado 1640, yatırımın geri dönüşünü hızlandırmak amacıyla, düşük toplam işletme maliyeti sağlayacak şekilde tasarlandı. Canon UVgel teknolojisi, daha verimli mürekkep püskürtme yolu, çok daha düşük bakım mürekkebi kullanımı ve mürekkep iyileştiricilere gereksinimi olmaması ile mürekkep tüketimini rakip teknolojilere kıyasla yüzde 40 kadar azaltıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here