Ana sayfa Donanım Canon 5D Mark II için 24fps desteği

Canon 5D Mark II için 24fps desteği

0

Canon yayınlayacağı firmware ile 25fps video çekmeyi mümkün kılacak

Canon EOS 5D Mark II kullanıcıları, zaten kaliteli bir fotoğraf makinesine sahipler. Yakın zamanda ise çekecekleri videoların kaliteleri de artacak.

5D Mark II için uzun bir süredir beklenen ve 24fps” (saniyede 24 kare)’lik video çekimine olanak sağlayan firmware (bellenimi) bu ayın içinde yayınlancak.


 

 

 

Beklenen 2.0.3 bellenimi film yapımcılarının, görüntü yönetmenlerinin ve film meraklılarının beklentilerini karşılayacak bazı eklemelere de sahip olacak. 24 fps”lik 1080p Full HD video kaydı, 3oP video çerçeve oranının 29.97′yle değiştirilmesi bunların arasında yer alıyor. öte yandan, yeni güncellemeyle birlikte yeni bir histogram göstergesi, ses seviye kontrolünü elle yapma özelliği, ses örneklemesinin 44.1 KHz”den 48 KHz”e genişletilmesi ve elle sensör temizleme özelliği kullanımdayken kamera-lens iletişiminin geliştirilmesi gibi yenilikler geliyor.

Yeni bellenim henüz indirilmeye açılmış değil, hatta kesin bir tarih de verilmedi. Ancak birkaç hafta içinde güncelleme dosyasının internete düşmesi bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here