Ana sayfa Haber Canlı Performans İçin: Feeltune Rhizome

Canlı Performans İçin: Feeltune Rhizome

0

Feeltune, geliştirdikleri ilginç ve etkili groovemachine Rhizome’u tanıttılar.

Rhizome bir hardware ve bir yazılımın yaratıcı ve kişiselleştirilebilir bir sistem içinde birleşmesinden oluşan ve canlı performanslar için tasarlanmış ilginç bir cihaz.
Rhizome özel bir Feeltune software”in yanısıra, sampler, drum machine, sythesizer, efektler ve sequencer”a sahip. 8 düğme, 16 şalter, 32 encoder ve 16 pad sayesinde entegre olmuş bilgisayar sistemi hem mouse’a gerek kalmadan hemde eğlenceli bir şekilde kontrol edilebiliyor.

Cihazdaki sequencer, hem VSTI Plug in’leri okuyabiliyor hem de extern MIDI ses jeneratörlerini kontrol edebiliyor. Sekanslar Step, Real Time ve Grid gibi farklı modlarda kaydedilip tekrar çalınabiliyor. En önemli özelliği ise “nondestructive” yani tekrar geri alınabilir  Quantise,  Groove-Efektleri, Looping ve Cue noktaları.

 

 

 

Rhizome,  farklı renk kodlarına göre çalışan ve ayarlanmış parametrelere kolay bir bakış sağlayan dört display”e sahip. Cihazla birlikte 40 enstrüman ve virtual efektler de geliyor. Feeltune”ın açıklamasına göre Rhizome piyasadaki VST Plug in’lerin %95″i ile uyumlu çalışabiliyor. Rhizome tabi ki birde miksere sahip. 64 stereo track, 6 master, 8 stereo çıkış, ve 12 input bulunuyor  (2x analog, 8x ADAT). Her kanal için Equalizer, Kompressor, Phase Reverser, üç Aux-Sends ve üç VST-Insert emrinizde.

Entegre edilmiş iki sampler bulunuyor. Bir Drum Sampler sayesinde ritmik elementler ve kitler yaratabiliyor ya da import edebiliyorsunuz. PGM sampler ise sentez ve modülasyon özelliklerine sahip klasik bir synthesizer. Rhizome”a kendi controller”ınızı da bağlamanız mümkün. Yakında kendisinden çok söz ettireceğe benziyor. özellikle ilginç görüntüsü sayesinde canlı ortamlarda ilgi çekici bir cihaz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here