Ana sayfa Haber Canlı Albümler Sınırı, Google Tarafından 2 Katına Çıkarılıyor!

Canlı Albümler Sınırı, Google Tarafından 2 Katına Çıkarılıyor!

0

Google fotoğraflar içerisinde bambaşka bir yere sahip olan canlı albümler; bazı değişikliklerle gündeme geldi. Özel bir Google Fotoğraflar Canlı Albümde depolayabileceğiniz fotoğraf ve video sayısı 10.000’den 20.000’e yükseldi. Kullanıcıların bir kısmı bunu son derece yeterli bulurken, bazıları da yetersiz kalabileceği kanaatine vardı.

Google Neden Böyle Bir Karar Aldı ?

10.000 fotoğraf ve video çok görünüyor olabilir ancak canlı albümlerin işlevselliği, bu sınırın şaşırtıcı bir şekilde hızlı aşılabileceği anlamına geliyordu.

google-canli-album

 Canlı Albümler; belirli kişileri veya evcil hayvanları otomatik olarak tanımlamak ve bunları bir albümde gruplandırmak için, Google’ın nesne tanıma teknolojisini kullanıyor.

Canlı albümler; arkadaşlarınız, çocuklarınız veya evcil hayvanlarınızdan aldığınız her fotoğrafla kaliteden bağımsız olarak ve fotoğrafları çekerken olduğu kadar hızlı bir şekilde doldurabilir. Bu nedenle alanın yeterli olduğunu söylemek son derece yanlış olacaktır.

İyileştirme hala garanti edilebilir değil ancak en azından şimdi; “Canlı albüm duraklatıldı” uyarısını almaya başlamadan önce silme işlemini sık sık yapmak zorunda kalmayacaksınız. Halen 20.000 fotoğraf kapasitesiyle bile sınırı aşıyorsanız, taşma ile aynı boyutlarda ikinci bir canlı albüm oluşturabilirsiniz.

Google canlı albüm özelliği ile ilgili yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here