Ana sayfa Haber Call of Duty: WW II için oyun içi yeni özellikler geliyor!

Call of Duty: WW II için oyun içi yeni özellikler geliyor!

0

Sledgehammer Games stüdyosunun kurucu ortaklarından Michael Condrey, çoklu-oyuncu modu ile ilgili Twitter üzerinden yapmış olduğu ekran görüntüsü paylaşımında, Public Match, Ranked Match ve Custom Match adı altındaki oyun modlarını görmüştük. Bu modlardan ikincisi olan Ranked Match, bugün itibarıyla faaliyete geçiyor.

Call of Duty: WWII oyununun çoklu-oyuncu modu ile ilgili sorunların büyük ölçüde giderilmesinin ardından, çoklu-oyuncu modları genişlemeye devam ediyor. Activison tarafından yapılan açıklama ile daha önceden adı geçmiş olan Ranked Match, bugün itibarıyla sıralama sezonu ile Call of Duty: WWII oyununun PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarına dahil olacak. Search & Destroy, Capture the Flag ve Hardpoint olmak üzere çeşitli modlarda dörde dört maçların olacağı Ranked Match için, her ne kadar Call of Duty World League dışı bırakılmış olsa da eSports desteği de açık olacak. Bu bağlamda, mesela  Incendiary fişekleri açık olmasına rağmen taret kullanamayacaksınız. Buna ek olarak Lewis, MG 15, Bren ve MG 42 silahları ve bazı eklentiler ve ekipmanlar da kullanılır olamayacak.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu ilk sezon, bir sıralama sezonu ve kazandığınız her müsabaka bir sonraki rütbeye giden yolda puanlar kazandırırken, kaybettiğiniz her müsabaka ise tam tersi olacak. İlk sezonun sonunda, bize bir yetenek derecesi verilecek ve daha sonra da olduğu gibi ikinci sezona aktarılacak. Bu Ranked Match modunda, Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Masters ve Pro olmak üzere toplamda yedi kadar aşama olacak. Eğer Pro aşamasına ulaşmak istiyorsanız, dünya genelindeki ilk yüz oyuncunun arasına girmeniz gerektiğinin altını çizelim. 

öte yandan Ranked Match modunda ceza sistemi de uygulanacağı Activision tarafından onaylandı. Müsabakadan erken ayrılmak geçici yasaklamalar getirecek. Mesela erkenden ayrılışınızın ilkinde on beş dakika, ikincisinde otuz dakika ve üçüncüsünde ise kırk beş dakika boyunca bu moda erişim yapamayacaksınız. Ancak beşinci ve daha sonrakilerde bu sürenin ne kadar olacağı ile ilgili herhangi bir bilgi yok.

Son olarak, şimdilik Ranked Match modunun PC platformuna ne zaman geleceği belirsiz. Tahminimizce bu ayın ilerideki zamanlarında PC kullanıcıları da bu moda dahil olacaklardır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here