Ana sayfa Oyun Call Of Duty Ghost

Call Of Duty Ghost

0

Ve merakla beklenen efsane oyun serisi Call of Duty Ghosts ismiyle geri dönüyor. Oyun tahmin edildiği gibi çok büyük kitleler tarafından satın alındı. Serinin devam oyununda bir çok yeni özellik bizleri bekliyor. Call of Duty Ghosts hikayesi Amerika”nın orbital süper silahı ODIN“in ( Orbital Defense Initiative ) Federasyon tarafından ele geçirilmesi ve Kuzey Amerika”nın kinetik bir bombardımana tutulması ile başlıyor.

 

 

Ve merakla beklenen efsane oyun serisi Call of Duty Ghosts ismiyle geri dönüyor. Oyun tahmin edildiği gibi çok büyük kitleler tarafından satın alındı. Serinin devam oyununda bir çok yeni özellik bizleri bekliyor. Call of Duty Ghosts hikayesi Amerika”nın orbital süper silahı ODIN”in ( Orbital Defense Initiative ) Federasyon tarafından ele geçirilmesi ve Kuzey Amerika”nın kinetik bir bombardımana tutulması ile başlıyor.

 

And dağlarından Caracas”a, Caracas”tan San Diego”da bulunan Ground Zero”ya sürekli olarak değişen coğrafya ve bu coğrafyanın nefes kesen görselliği içerisinde gerçekleşen sahneler Ghosts”un hikayesinin atmosferini oldukça destekliyor. Tabii ki oyun motoru artık yaşını gösteriyor. IW Engine, yoğun modifikasyonuna rağmen bazı noktalarda göz tırmalayan kaplamaların önüne geçemiyor. Hikaye kısmına söylenecek söz bulamıyoruz. Her zaman karşılaştığımız türde, aksiyonun hiç bitmediği bir senaryonun içinde buluyoruz kendimizi. Ses efektleri ve karakter seslendirmeleri olağanüstü güzel olmuş. Oyunun hikaye kısmını daha fazla kurcalamayacağız çünkü spoiler vermek istemiyoruz.

 

Daha çok satır ayıracağımız, oyunun çoklu oyuncu kısmı ki gerçekten başarılı işler çıkartmış yapımcı ekip. Ghosts diğer seri oyunlarına nazaran çoklu oyuncu kısmında daha fazla antreman yapmanızı gerektiriyor. Bunun sebebi ise oldukça hızlı gelişen aksiyonlar. Savaş sırasında saniyelerin sizin için oldukça büyük önemi var. Ghosts çoklu oyuncu modları oldukça zengin içerikli ve çekişmeli. Serinin eski oyunlarında bulunan modların yanı sıra Search and Rescue, Cranked, Free for all, Team Deathmatch, Search and Destroy, Domination, Kill Confirmed, Infected ve Blitz yeni eklenen modlar olarak göze çarpıyor.

 

 

Oyuna alışmanız için belli bir süre geçmesi gerekiyor. Bu sebeple çoklu oyuncu kısmına başlayacaksanız ilk olarak Squad modu üzerinde denemelere başlamanız sizin için en iyisi. çeşitli haritalarda yapay zeka gruplarına karşı savaştığımız bu modda hem tecrübe kazanıyoruz hemde oyun haritalarını tanıyoruz. Ayrıca aynı modda kendi ekibinizi yaratabilir ve bunlara karşı da savaşabilirsiniz.

 

 

Ghosts ile birlikte artık oyuna vakit ayırmak için oldukça fazla sebebimiz bulunuyor. Evet! Clan özelliğinden bahsediyorum. Eğer bir takıma üye değilseniz bu kısım pek ilginizi çekmeyecektir. Ama bir takıma dahil olursanız maçlardan aldığınız başarılı sonuçlar ile unlock olan ögeler oyun içinde mevcut. Bir takıma girdiğiniz zaman iki haftada bir Clan Wars adı altında yapılan etkinliklere katılmaya hak kazanıyorsunuz. Oyunun çoklu oyuncu kısmı gerçekten oldukça geniş ve ayrı ayrı alanlarda tecrübeler edinmenize imkan sunuyor. Büyük çapta savaşlar daha çok takım oyuncuları için tercih edilebilir. Arkadaşım yok diyorsanız size şiddetle Infedted modunu öneriyoruz.

 

 

 

Yazımızın sonuna gelirken bir kaç soruna değinmek gerekiyor. Şu sıralar oyunun ilk haftaları olduğu için oyundan düşme, optimizasyon sorunları ve dahası canınızı sıkabilir. Ama oyunun sürekli güncelleneceği durumunu göz ardı etmemek gerekiyor. önceki seri oyununun kendini toparlaması bir kaç sürmüştü ve Ghosts”a da bir o kadar zaman vermek gerekiyor. Oyuna her yönüyle tam not veriyoruz. Call of Duty Ghosts“a Türkiye tedarikçisi Aral Game üzerinden 150 TL”lik özel fiyatı ile sahip olabilirsiniz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here