Ana sayfa Haber Call of Duty: Black Ops IIII duyuruldu!

Call of Duty: Black Ops IIII duyuruldu!

0

Activision ve Treyarch hiç de şaşırtıcı olmayacak bir şekilde Call of Duty: Black Ops IIII oyununu resmi olarak duyurdu. Bu duyuruya şaşırmadık çünkü zaten bugün veya yarın bir duyurunun geleceğini biliyorduk. Yapılan duyurunun detaylarına göre Call of Duty: Black Ops IIII, serinin 4. oyunu olacak. Yani direkt Call of Duty Black Ops 4 da diyebiliriz. Yapılan duyuruya göre oyun sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek. önceden bu oyunun Nintendo Switch için çıkacağı da söyleniyordu ama bu duyuru ile söylentiler yalan olmuş oldu.

Resmi açıklamaya göre oyun 17 Mayıs 2018 tarihinde resmi olarak gösterilecek, E3 2018 sırasında da muhtemelen oyunu göreceğiz. Oyun, dünya çapında 12 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülecek. Bu tarih oldukça ilginç çünkü EA ile DICE ekipleri de Battlefield V oyununu Ekim 2018 içerisinde piyasaya sürecek. Bakalım bu iki oyun arasında neler yaşanacak çıkış tarihi geldiği zaman? Tabii tüm bunların haricinde sizlere gösterebileceğimiz tanıtım videoları da var. Eğer dilerseniz bu videolara haberimiz boyunca göz atabilirsiniz ama şimdiden söyleyelim, videolarda Call of Duty: Black Ops IIII oynanış görüntüleri yok.

 

Call of Duty Black Ops 4 başka bir platformda daha satılabilir

Call of Duty: Black Ops IIII resmi olarak duyuruldu ama tüm bu duyuru paniği sırasında başka ilginç bir olay daha yaşandı. Oyuncuların keşfettiği yeni bir detaya göre Call of Duty Black Ops 4, Battle.net platformuna da gelebilir. Bunu oyuncular şöyle keşfetti: Eğer şu an Call of Duty markasının resmi internet sitesine giriş yaparsanız, hesabınızı Battle.net ile eşleştirebiliyorsunuz. Bu da, oyunun muhtemelen PC üzerinde Battle.net aracılığı ile satılacağını işaret ediyor olabilir. çünkü bu internet sitesi üzerinde daha önce sadece Steam, PlayStation Network ve Xbox Live seçenekleri vardı.

Açıkçası eğer Activision ekibi, oyunun PC sürümünü Steam haricinde bir de Battle.net üzerinden satışa sunarsa ve Battle.net sunucularında bu oyun yer alırsa, kendileri kazanmış olur. Zaten Blizzard, Battle.net gibi markalar Activision çatısı altında. Böylece ekibin oyunu da kendi çatıları altında kalmış oluyor tamamen. Bizce mantıklı bir hareket. Bakalım bu konuya dair herhangi bir açıklama gelecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here