Ana sayfa Haber Bursa PhotoFest 2012 başlıyor

Bursa PhotoFest 2012 başlıyor

0

Bursa FotoFest 2012; 15 Eylül Cumartesi günü başlıyor. Bursa”nın fotoğraf alanında en önemli organizasyonunda Türk fotoğraf severleri bakın neler bekliyor?

Bursa PhotoFest 2012 başlıyor! 15-21 Eylül 2012 tarihleri arasında dopdolu bir programla fotoğraf severleri ağırlayacak olan etkinlik programında onlarca yerli ve yabancı fotoğrafçının sergi, workshop çalışması, portfolyo lansmanı, kitap imzalama ve tanıtım etkinlikleri yer alacak.Coskun Aral”ın “Dünyanın sonu Nerede?”, Zaman Gazetesi Fotoğrafçılarının “Arap Baharı” ve Serdar Kuşku”nun”Traces of Past Bursa” sergileriyle başlayacak olan Bursa PhotoFest 2012″de Ara Güler”in büyüleyici “Creators of 20th Century” fotoğraf projesi sahne alacak. Ardından aralarında İrfan Yalın, Muharrem Akgün, Ken Light, Fred Ritchin, Noriyoki Asahi, Ezio D,Agustino, Hajime Kirmura, Dana Popa gibi önemli fotoğrafçıların bulunduğu sunumlarla ilk gün tamamlanacak.
 

16 Eylül”de Ara Güler, Jeremy Sutton, Amy Etkins, Jake Price, Philip Toledano gibi önemli isimlerin üç farklı salondaki fotoğraf gösterileri olacak.16 Eylül programı kapsamında saat 14:00-16:00 arası; kitap imzalama ve halkın fotoğraf sanatçılarıyla tanışma etkinliği de düzenlenecek. Düzenlenecek seminerlerle çok zengin bir fotoğraf kültürünün karşılıklı paylaşıma açılacağı Bursa PhotoFest 2012″nin seminer konukları arasında; Ara Güler, Tevfik Fikret Uçar, Gökşin Sipahioğlu, Sadokg Tirafkan, Olivia Arthur gibi isimler yer alacak.
 

çeşitli galerilerdeki fotoğraf sergileriyle devam edecek olan Bursa Fotofest”te portfolyo tanıtımları da olacak. 21 Eylül”e kadar devam edecek olan Bursa FotoFest”te geçtiğimiz aylarda Etna Tanıtım tarafından düzenlenen Ford Yollar Yolculuklar Fotoğraf Yarışması”nın birincisi Tuğba Yüksel”in sergisi de yer alıyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here