Ana sayfa Makale Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği – BUFSAD

Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği – BUFSAD

0

25. yılını kutlayan ve Türkiye”nin 2. büyük fotoğraf derneği konumundaki BUFSAD, kurulduğu tarihten bugüne fotoğraf üretiminin artması, yeni fotoğraf sanatçılarının yetişmesi ve fotoğrafın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir. Dernek üyesi bazı fotoğraf sanatçılarının eşsiz fotoğrafları ile birlikte BUFSAD”ı daha yakından tanıyoruz.
 

Kısa adı BUFSAD olan Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği 1986 yılında bir avuç fotoğraf sevdalısı tarafından kuruldu. Bu yıl 25. yılını kutlayan BUFSAD, 396 asil, 19 onur üyesi ve 1000″in üzerinde aktif katılımcısı ile Türkiye”nin en büyük ikinci fotoğraf derneği olma özelliğini taşıyor. Belgesel, Doğa, Karanlık Oda gibi alanlarda fotoğraf üreten atölyeleri, proje ve eğitim grupları ile BUFSAD aynı zamanda Bursa”da fotoğraf eğitiminde bir ekol niteliği taşıyor. Her yıl ortalama 800 katılımcıya verilen “Temel Fotoğraf Eğitimi” seminerlerine ilave olarak 2010 yılı Mart ayında başlayan “2. Kur İleri Fotoğraf Eğitimi” seminerlerinden de 96 mezun verilirken, halen devam etmekte olan eğitim seminerleri ile BUFSAD adeta bir okul gibi işlev görüyor.

Kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası alanda sayısız başarıya imza atan BUFSAD, Avusturya”da düzenlenen “Trierenberg Supercircuit 2011″de “En iyi karma portfolyo” dalında altın madalyaya kazandı. Ayrıca “German International DVF-Photocup 2011” yarışmasından da 1 FIAP gümüş madalya , 1 FIAP Mansiyon ve yetmişe yakın sergileme ile 25. yaşına yakışır başarılar elde etti.
 

bufsad
 
Bursa”nın sanat alanındaki en büyük sivil toplum örgütü olan BUFSAD, yaşadığı kente ve ülkeye fotoğraf aracıyla değer eklemek ve biçim/içerik olarak kaliteli fotoğrafın savunuculuğunu yapmak misyonunu taşıyor.

İletişim:
Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği
Gurabahane-i Laklakan Kültür Merkezi
Selçuk Hatun Sk. No: 9 Setbaşı BURSA
Tel& Faks: 0 224 225 51 50
bilgi@bufsad.org
www.bufsad.org

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here