Ana sayfa Donanım Bugün tanıtılan Nokia 7 ile “Bothie” özelliğini daha ucuza edinebilirsiniz

Bugün tanıtılan Nokia 7 ile “Bothie” özelliğini daha ucuza edinebilirsiniz

0

Nokia akıllı telefonu serisi bugün çıkardığı 400$”lık orta seviye Android telefonu ile bir boşluğu dolduruyor. 5.2 inç IPS LCD ekranı olan telefonun, Snapdragon 630 işlemcisi, 3.000 mAh bataryası, ve microSD  üzerinden genişletilebilir hafıza desteği bulunuyor. 4GB RAM, 64 GB hafıza ve 6GB RAM, 128GB hafıza şeklinde iki varyant şeklinde satışa sunulacak telefon.

Bu model, Nokia”nın “bothie” adını verdiği kamerayı bulunduran ikinci model. Bu mod ile telefon telefonun ön ve arkasından aynı anda çekim yaparak, tek bir görüntü olarak çıkarıyor. Büyük oranda bir çeşit el marifetinden ibaret olan bu özellik, Instagram ve Snapchat gibi ortamlar için eğlenceli anlar sunabilir. Telefonun arka yüzünde 16 megapiksel f/1.8 mercek aralıklı bir kamera, ön yüzünde ise 5 megapiksel f/2.0 mercek aralıklı diğer bir kamera yer alıyor.

Diğer Nokia modellerinde olduğu gibi Nokia 7″ de aslında Nokia yapımı değil. Bilakis Nokia adını telefonların üzerine koymak için lisans hakkını alan HMD Global adlı firma tarafından yapılıyorlar. Yani bu cihazların, Nokia”nın muhteşem telefon yapma mirasından payları yok. Fakat yine de oldukça iyi görünüyorlar.

HMD”nin tüm Nokia telefonları çin”de piyasaya çıktılar. Bazıları Avrupa ve Amerika”ya ilerleyen zaman içerisinde gelecekler. Sadece çin”de çıkış yaparak, fiyatlandırmayı çin para birimi üzerinde yapan Nokia 7″ de diğer modellerden farklı değil. 24 Ekim”de çıkacak iki varyant, 377$ ve 407$”lık fiyat etiketleriyle satılacaklar. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here