Ana sayfa Haber Bu otomobilin Apple ile ilgisi olabilir

Bu otomobilin Apple ile ilgisi olabilir

0

Otomobil dünyasında prestijli markalardan olan ancak, Türkiye’de ve bazı avrupa ülkelerinde yaygın satışı olmayan Tesla‘nın yeni otomobili Tesla Model D, 9 Ekim tarihinde tanıtılacağı söyleniyor. Ancak şöyle bir ayrıntı da göz ardı edilmemeli: otoriteler, konu ile ilgili “bu bir şaka olmalı” yorumunu getirdiler çünkü, Tesla henüz geçtiğimiz ay içerisinde yeni elektirikli aracını basına tanıtmıştı. Aracın çinli hackerlar tarafından hacklenmesi de ayrı bir ayrıntı. 

 

Tesla Model D eğer gerçekse, bu konuyla ilgili bizlerin dikkatini çekmesi gereken bir ayrıntı daha bulunuyor. Apple‘ın CarPlay platformu için Tesla ile el sıkıştığı ve CarPlay‘i Tesla‘da sunabilecekleri basın kulislerinde en fazla konuşulan konulardan bir tanesiydi. Konu ile ilgili, Apple‘ın CarPlay‘i, Tesla ile sonbaharda tanışacaklar yorumları yapılıyordu. 

Konu, şimdilik sadece dedikodu olmasıyla beraber bize de beklemek düşüyor.

 

 

Twitter‘dan yollanan bu mesaj da, dedikoduların ana kaynağı. “Tesla D‘nin ve başka bir şeylerin tanıtımına az kaldı” içerikli Tweet sonrası, yorumlar Apple CarPlay‘e yöneldi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here