Ana sayfa Haber Bu fotoğraf sergisi kaçmaz!

Bu fotoğraf sergisi kaçmaz!

0

Saygun Dura’nın fotoğraf sergisi 4 Mart’ta açılıyor

Saygun Dura’nın “Ritüel” başlıklı fotoğraf sergisi 4 Mart – 3 Nisan 2010 tarihleri arasında İstanbul Fotoğraf Merkezi içinde yer alan Fotoğraf Galerisi’nde ziyarete açılıyor.

Saygun Dura, fotoğrafçının iç dünyası ve hayallerini ustalıkla anlattığı ilk sergisi My Reflected Reality (Benim Gerçeğim)’den sonra ikinci kişisel sergisinde denizlerin altına iniyor. Ritüel başlıklı sergisiyle birçoğumunuzun görme fırsatı yakalayamadığı su altı dünyasına belgesel niteliğinde bir bakış atan Dura, renkleri ve yansıttıklarıyla izleyiciyi oradaki hayatın bir parçası gibi hissettiriyor.

 

Saygu Dura

1964 yılında dünyaya gelen Saygun Dura, fotoğraf ile ilgilenmeye 1989 yılında bir reklam ajansında başladı. Burada Fotoğraf Direktörü olarak çalışan sanatçı, 1996 yılında kurduğu kendi atalyösinde, bugün de fotoğraf sanatçılığına devam etmektedir.

Bir çok üniversitede Tanıtım Fotoğrafçılığı ve Yaratıcı Fotoğrafçılık üzerine seminerler veren Dura, Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Grafik Bölümü,Bahçesehir üniversitesi İletişim Fakültesi Fotograf Bölümüve İstanbul Fotoğraf  Merkezi”nde Tanıtım Fotoğrafçılığı, Stüdyo ve Işık Teknikleri dersleri vermektedir.

Sanatçının Ritüel başlıklı sergisinden güzel kareleri ileriki sayfalarda görebilirsiniz.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here