Ana sayfa Foto Galeri #photolineatölye Kasım 2018

#photolineatölye Kasım 2018

Instagram’daki etiketimizin altında 800’ü aşkın fotoğraf birikti. Hızla büyüyoruz ve gelecek sayıda sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

0

Siz de Photoline dergisinde çalışmalarınızla yer almak istiyorsanız, paylaşımlarınızı Instagram’da #photolineatölye etiketiyle yapabilir, çalışmalarınızı ve önerilerinizi kivircik@gmail.com eposta adresine konu bölümüne “Photoline” yazarak gönderebilir, ya da DM’den yürüyebilirsiniz.

 Bu sayıda Türkiye’nin dört bir yanından 8 fotoğraf tutkunu arkadaşımız Photoline Atölye’nin konuğu oldu. Gelin, onları birlikte tanıyalım.

 Abdullah Aydemir (Istanbul) @abdllhaydmr_photos

1981 Bolu doğumlu olan Aydemir, İstanbul Üniversitesi’nde çalışıyor. Sokağı ve insanı fotoğraflamayı çok sevdiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Çünkü her insanın bir hikayesi olduğuna inanıyorum. Bu hikâyeye dokunabilmek ise tarifsiz bir duygu…”

Burak Kardeş (İzmit) @kardeesburak

1995 İzmit doğumlu olan Burak, bir mobilya mağazasında satış danışmanı olarak çalışıyor. Yola emanet olarak ödünç aldığı Fujifilm Finepix S2980 ile çıkan ve fotoğraf sevdası katlanan Kardeş, daha çok manzara ve doğa odaklı çekimler yapıyor.

Cemal Melih Zengin @cemal_melih

1990 İstanbul doğumlu olan Cemal Melih, bir makine mühendisi… Fotoğrafa yine kendisi gibi fotoğraf gönüllüsü olan teyzesinden ödünç aldığı Canon 400D ile başlamış. Şu anda yola bir 60D ile devam ediyor. Fotoğrafın birçok alanını deneyen arkadaşımız bugünlerde kendi deyimiyle “kendini sokakların büyülü tınısına kaptırmış”.

Çağla Mertoğlu (Mersin) @caglamertoglu 

Mersin doğumlu olan ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Pazarlama bölümünden mezun olan Çağla, fotoğraf sevdası yüzünden Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde 2. Sınıfta eğitim görüyor.

Faruk Ertin (Istanbul) @faruktography

1984 İstanbul doğumlu olan Faruk, bir telekomünikasyon firmasında mühendis olarak çalışıyor. İş ve babalık görevlerinden artırdığı zamanlarda, fotoğrafa olan merakını aynasız makinesi ile sokaklarda gidermeye çalışıyor. Sokak ve doğal ışık portre fotoğrafçılığı odaklı çekim yapıyor. Fotoçukur fotoğraf ekibi üyesi.

İbrahim Eren GANİOĞLU (Konya) @ibrahimerenganioglu 

1992 Konya doğumlu olan İbrahim Eren, Selçuk Üniversitesi Sanat tarihi bölümünde okuyor… Önceleri mimari fotoğraflar çekerken şimdilerde doğa, portre, fotoğrafları çekiyor. Aynasız Sony Alpha 7II kullanıyor ve Türkiye’nin doğal güzelliklerini fotoğraflamaya devam edeceğini söylüyor.

Selva Bal (Mersin) @selva_bal

1989 Mersin doğumlu olan Selva, Atatürk Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı mezunu… Fotoğrafa ilgisi başladıktan sonra, kompakt bir makine ile makro fotoğraflar çekmiş. Daha sonra aynasız bir makine ile temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimlerimi tamamlamış. Şimdilerde makronun yanı sıra portre ve obje fotoğrafçılığı da ilgisini çekiyor.

Sümeyra Muştu Okşan (Aydın) @mustu_sumeyra

Aydın’da yaşayan Sümeyra, İngilizce öğretmenliği yapıyor. “Fotoğraf tutkum beni ben yapan unsurların başında geliyor.” diyor ve ekliyor: “Yaşamı seviyorum ve yaşamın içindeki her şeyi fotoğraflamaktan mutluluk duyuyorum.”  İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği) bünyesinde çalışmalar yapıyor.

Sosyal Medya – Photoline Atölye

Yazı: Cem Kıvırcık

Instagram/Facebook/Twitter: @cemkivircik


Bu yazı, Photoline dergisinin Ekim ayı sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here