Ana sayfa Donanım Bu da “elüstü” bilgisayar

Bu da “elüstü” bilgisayar

0

Sagemcom’un ürettiği Spiga, Vodafone ile Türkiye’de

Mobil iletişim şirketi Vodafone,  mobil internetin farkını Vodafone 3G+ ile yaşamak isteyenlere yepyeni bir teknoloji sunuyor. Sagemcom tarafından üretilen Spiga elüstü bilgisayar, taşınabilirlik ve performansı bir araya getiriyor.

“Vodafone Elüstü Bilgisayar Spiga” Sagemcom tarafından üretilen, Intel® Atom™ işlemcisi sayesinde cep telefonunun taşınabilirliğini netbook performansıyla birleştiriyor. Vodafone Türkiye ürün ve Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Phil Patel cihazın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Vodafone”un dünyada hizmet verdiği 323 milyon abonesiyle mobil iletişim teknolojilerin gelişimindeki en önemli bir oyuncularından biri olduğunu belirtti. Sagemcom Genel Müdürü Tunç Balanoğlu ise “Uzun yıllara dayanan bilge ve tecrübe birikimimizden yola çıkarak taşınabilir terminaller segmentinde farklılık yaratmayı hedefledik. Bunun önemli ve ilk adımı dünyanın en küçük bilgisayarı Spiga;  Vodafone ile dünyada ilk kez Türkiye”de Türk tüketicisinin kullanımına sunuluyor” diye konuştu 

Intel Türkiye İş Geliştirme Grup Müdürü Yalım Eriştiren; “2008 yılında duyurduğumuz Intel® Atom™ işlemcisinin biraraya getirdiği taşınabilirlik ve performans ayrıcalıkları, MID (Mobile Internet Device) kategorisi gibi bir yeni cihaz ailesinin ortaya çıkmasını sağladı ve Intel Türkiye olarak bugün burada bu kategorinin en son ve en yeni ürünlerinden biri olan Intel® Atom™ işlemcili Sagem Spiga ile mobil cihazlarda PC”ye benzer kullanım ve gerçek mobil internet deneyimini Türk kullanıcısı ile buluşturmanın heyecanını taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Araşan ise Spiga”nın boyutuna karşılık yüksek çözünürlüklü ekranı, Windows Media Player ve Microsoft Office gibi yazılımlar ile gerek resim ve video, gerekse iş grafiklerini zevkli hale getiriyor. Windows”un bütün avantajlarını kullanan Spiga, kullanıcılara aynı zamanda Vodafone”un 3G servisleri ile eğlenceli ve keyifli bir dünya sunuyor” dedi.

Sıra dışı tasarımı ile dikkat çeken “Vodafone elüstü bilgisayar Spiga”ya sahip olmak çok kolay. Kampanyaya özel 5 GB”lık 3G+ İnternet paketi kullanımına 18 ay boyunca ayda tüm vergiler dâhil 99 TL ödemeyi taahhüt eden Vodafone aboneleri, “elüstü” bilgisayara ek bir ücret ödemeden sahip olabilecekler.


Spiga”nın teknik özellikleri:
*İşlemci: Intel® ATOM™ 1,1Ghz
*İşletim sistemi: Windows XP, Office (60 günlük deneme sürümü)
*Ekran: 4,8″, 1024×768 çözünürlük, dokunmatik LED ekran ve kalem
*Kamera: 1,3 Megapiksel kamera
*Bağlantı: Bluetooth 2.0 / Wi-Fi / 3G+ uyumlu SIM kart yuvası
*Sabit hafiza: 512 MB DDR2
*Kapasite: 8 GB hafıza (16 GB kadar artırma olanağı, MicroSD okuyucusuyla)
*Pil: 5 saatlik çıkarılabilir Lityum-iyon pil
*Klavye: 56 tuş Q klavye
*Boyut: 158 x 94.1 x 18.6 mm
*Ağırlık: 315 gram
*Diğer: USB adaptör, 1,5 W Hoparlör, Kulaklık

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here