Ana sayfa Foto Galeri Bu Apple ürünleri tarihe karıştı.

Bu Apple ürünleri tarihe karıştı.

0

Apple, yeni ürünlerini piyasaya sürdükçe, bazuı ürünleri de piyasadan çekiyor. Oysa neredeyse her modeli hayranlarının gönlünde efsane olan markanın bazı ürünleri gerçekten “efsane” tanımını hakediyor…

İşte Apple tarafından artık üretilmeyen ürünler :

Orijinal kulaklıklar :

Apple tarafından iPod devriminden bu yana üretilen, tasarımıyla ve ses kalitesiyle sektöre örnek olan kulaklıklar artık üretilmiyor. Apple kulaklık modelini ve tasarımını değiştirdi ancak asla orijinalleri kadar tutulmadı.

 

iPod Classic :

Bizzat Steve Jobs tarafndan tanıtılan ve müzik endüstrisinde tüm taşları yerinden oynatan iPod Classic, 40 bin şarkı kapasitesine sahipti. Apple artık iPod Classic modelini üretmiyor. 

 

Beyaz MacBook :

MacBook Air’in tanıtılmasının ardından, beyaz MacBook’lar birden bire yok oldu. Oysa rengi ve tasarımındaki sadelikle seveni çoktu…

 

30 pin kablolar :

Bu kablolar eskiden iPhone ve iPad dahil tüm Apple ürünleri ve aksesuarları ile uyumluydu. Ancak Lightning şarj kablosu çıkınca hepsi çöpe gitti.

 

iPad 3 :

Piyasada en az süre kalan ara model. Mart 2012’de tanıtıldı, Ekim 2012’de iPad 4 ve iPad Mini tanıtılınca piyasadan silindi. Gereksizdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here