Ana sayfa Haber Bu akıllı saatin şarj ömrü 1 hafta!

Bu akıllı saatin şarj ömrü 1 hafta!

0

Henüz, bir cihaz ile ilgili “şu zamana kadar üretilmiş en iyi akıllı saat” cümlesini bitiremeden, firmalar bir yenisini piyasaya sürüyor, biz özelliklerini yazana kadar bir yenisi daha duyuruluyor. Henüz piyasada ses getirmesi beklenen yeni akıllı saatlerin özelliklerine tam olarak ulaşmaya çalışırken, geçtiğimiz yıl Omate TrueSmart isimli akıllı saatin üst modeli olarak Omate X duyuruldu ve özellikleri de ilgi çekici.

Android veya iOS ayırt etmeksizin çalışan akıllı saat, akıllı telefona Bluetooth 4.0 araclığı ile bağlanan, akıllı telefondaki müzik kontrolünü, sosyal medya işlemlerini, bildirimleri, hatırlatıcı özelliklerini kontrol edebileceğimiz bir akıllı saat daha piyasaya sürülüyor fakat, cihazın diğerlerine oranla daha dikkat çekici bir özelliği daha var. Tamamen aluminyum kaplama olan akıllı saatin 1.54 inç’lik ekran büyüklüğü bulunuyor. MediaTek çip sistemini ve ARM işlemcisi bulunduran saat, 400mAH batarya ile Omate, saatin 1 haftalık pil ömürü olduğunu iddia ediyor.

 

 

1 Eylül’de satışa sürülecek olan akıllı saatin fiyatı 129 dolar. Sony, Samsung gibi firmaların pahalı akıllı saatlerine alternatif olarak üretilen Omate X, kasım ayında avrupa’da olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here