Ana sayfa İnternet BTK”dan TTNET”e ziyaret!

BTK”dan TTNET”e ziyaret!

0

BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve Yönetim Kurulu, TTNET Operasyon Merkezi”ni ziyaret etti. Ziyarette neler konuşuldu?
 

TTNET geçtiğimiz haftasonu Bodrum”da Tivibu Ev”in 81 ilde 100.000 aboneye ulaşmasını coşkuyla kutlamış, Tivibu Ev”e yapacakları yatırımın artacağını ve Sosyal Tivi adındaki sosyal televizyon mecrası ile ilgili gelişmelerini açıklamıştı. Toplantıda ayrıca “Akıllı Ev” konsepti açıklanmış ve ilgi çekmişti. Konuyla ilgili olarak BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve BTK Yönetim Kurulu üyeleri, TTNET Operasyon Merkezi”ne bir ziyaret gerçekleştirdi ve TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ve ekibiyle uzun süre Türkiye”de internetin geleceğini konuştular.
 
Ziyaret sonunda Sayın Yılmaz, şu sözleri kullandı: “İngiltere merkezli Point Topic”in 2012 ilk çeyrek verilerine göre; DSL bazında 100″ü aşkın ülkeden 300″ü aşkın internet servis sağlayıcısının değerlendirildiği raporda, abone sayımızla dünyanın en büyük 10 internet servis sağlayıcısı arasına girdik. Avrupa”daki servis sağlayıcılar arasında ise aynı kriterlere göre beşinci sıradayız.” İletişimin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sunduklarını; televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tablet olmak üzere dört ekrandan ses, görüntü ve veri alışverişi sağladıklarını belirten Yılmaz, “Televizyon yayıncılık anlayışını tamamen değiştiren teknolojimizi artık 81 ilde sunuyoruz” dedi.
 
TTNET

2013″te, küçük bir kutuyla evler “akıllı” olacak

 
TTNET”in gelecek projelerinden de söz eden Sayın Yılmaz, fiber altyapıyla birlikte daha da hızlanan internetin tüm yaşam alışkanlıklarını değiştireceğine dikkat çekti. Yılmaz, “2013”te evlere sadece bir kutu koyarak akıllı ev projemizi hayata geçireceğiz. O kutu eşiniz ve çocuğunuz eve geldiğinde size mesajla bilgilendirme yapacak. çamaşır makinesini çalıştıracak, perdeleri ve garaj kapısını açacak. Rekabet artık veride ve bütünleşik iletişim hizmetlerini sunabilme noktasında. Fiber dönüşümün ardından akıllı ev dönüşümü de başlayacak” diye konuştu.
 
Bilgilendirme: TTNET Network Operasyon Merkezi, altyapı izleme araçları kullanarak veya rutin testlerle problemleri tespit ederek çözüm için ilgili birimlere yönlendiriyor, çözüm sürecini takip ediyor ve problemin kapsamı ve etkisine göre çağrı merkezi üzerinden müşterinin bilgilendirilmesini sağlıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here