Ana sayfa Haber Broadcom, Qualcomm”u satın almak için 120 milyar dolar teklif etti!

Broadcom, Qualcomm”u satın almak için 120 milyar dolar teklif etti!

0

Akıllı telefonlarımızda yer alan Snapdragon markasıyla bilinen çipset üreticisi Qualcomm, geçtiğimiz Kasım ayında Broadcom’dan hisse başına 70 dolardan toplam 103 milyar dolara satın alınmak istenmiş ancak bu cömert teklif Qualcomm tarafından reddedilmişti. Qualcomm’u satın almakta kararlı olan Broadcom, teklifini yükselterek hisse başı 82 dolardan toplam 120 milyar dolar yaptı. 

Microsoft ile ortak çalışma sonucu ARM mimarisine sahip Qualcomm çiplerle çalışan ve yüksek verimlilik sağlayan Windows 10 bilgisayarlar ve hepimizin gördüğü akıllı telefonlar, geleceğin mobil işlem gücünde ve verimlilikte olduğunu ortaya çıkardı. Daha geleneksel ve dev bir firma olan Broadcom, bu geleceği herkes gibi görmüş olacak ki şuanın sektör lideri Qualcomm’u satın almayı kafasına koymuş durumda. Teklifini bugün resmi olarak 120 milyar dolara çıkaran Broadcom, Qualcomm’un hisse sahiplerini etkilemeyi hedefliyor.

çin’in önde gelen analistlerinden Ming-Chi Kuo’nun önümüzdeki yıl tüm iPhone modellerinde Qualcomm yerine sadece Intel modemler kullanacağını öngörmesiyle başlayan Qualcomm’un değer kaybı, bu cömert teklife rağmen şuan için hala -%2,65 seviyesinde. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here