Ana sayfa Haber Brexit eylemlerine Lenovo da katılıyor

Brexit eylemlerine Lenovo da katılıyor

0

Britanya’daki Brexit referandumu sonrasında bölge Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı aldı ve sonrasında Britanya’daki birçok şirket bölgedeki operasyonlarını gözden geçirme kararı aldı ve almaya da devam ediyorlar. Bu yaptırımların en büyük nedeni de strerling’in 31 yıl sonra ilk defa ABD Doları karşısında düşmesi olarak görülüyor.

OnePlus ve Dell’in ardından Lenovo da bölgedeki operasyonlarıyla ilgili henüz açıklanmasa da kararlar almak üzere ve şu sıralar masaya bazı kararlar yatırılmış durumda. Referandum sonrasında Lenovo’nun fiyat artışına gitmesi, işçi çıkarma gibi eylemleri söz konusu. Ayrıca diğer seçenekler içerisinde şube kapama ve ya fabrika kapama gibi kararlar da çıkabilir. Zira Lenovo’dan Wai Ming Wong, sadece son tüketici ürünlerinin fiyatlarını artırmakla, Brexit sonuçlarıyla başa çıkabilmenin mümkün olamayacağını belirtiyor.

Lenovo’nun en büyük kozlarından olan Microsoft, Brexit referandumu sonrasında bölgede henüz bir karar almadı. Ek olarak Microsoft, henüz bir karar alabilecek aşamaya gelmeyeceklerini de belirtiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here