Ana sayfa Donanım Bose’nin uyumayı kolaylaştıran kulaklıkları satışa sunuldu

Bose’nin uyumayı kolaylaştıran kulaklıkları satışa sunuldu

Kulaklık-olmayan-kulaklıkların fiyatı biraz tuzlu fakat uyuma zorluğuyla mücadele için denemeye değer.

0
Görsel: CNET

Başarılı bir Indiegogo destek kampanyasının ardından Bose uyku kulaklıkları 250 dolara satışa sunuldu.

Sky News: Eşinin horlamasına dayanamayanlar Bose’nin yeni kulaklığına parayı bastı!

Kaliteli müzik ekipmanlarının üreticisi Bose’nin portföyünde büyük bir farklılık olarak karşımıza çıkan bu uyku kulaklıkları aslında kulaklık değil. Arkaplan gürültüsünü engelleyen bu özel cihazlar, özel rahatlatıcı sesler oynatıyor ve bunlar akıllı telefonla kontrol edilebiliyor. Cihaz, herhangi bir kablosuz protokol ile müzik iletimi yapmıyor.

Bose tarafından ürün ile ilgili yapılan açıklamalarda ses engelleme teknolojisinin farklılığına özellikle vurgu yapılıyor. Firmanın hali hazırda satılan gürültü engelleyici kulaklıklarının aksine özel çalışmalarla sunulan bu ürün, uyumakta güçlük çekenleri hedef alıyor.

Cihaz gürültü sebebiyle uykuya dalma problemi yaşayanlar için tasarlanmış

Görsel: SkyNews

Uyumanıza yardımcı olmak için çeşitli seslerle gelen kulaklıklar, okyanus dalgalarından ormanda yaprakların hışırtısına ya da kamp ateşi çıtırtısına kadar uzayan ve genişleyen bir kataloga sahip. Şuan için kullanılabilen 10 farklı ses akıllı telefon yardımıyla seçiliyor fakat sesler telefondan gönderilmiyor. Kulaklığın hafızasında bulunan bu dosyalar direkt olarak oynatılıyor. Tam da bu sebeple akıllı telefonunuzun sürekli bağlı kalma gereksinimi ortadan kalkıyor.

Uyumaya yardımcı olmanın yanında alarm özelliğine sahip olan kulaklıklar, kimseyi rahatsız etmeden sağlıklı şekilde uyanmanıza destek oluyor.

Tam olarak uyku sırasında takılmak üzere tasarlanan kulaklıklar, inanılmaz konforlu bir yapıya sahip olmak zorundalar. Kişisel olarak deneme fırsatım olmamış olsa da kullanıcılardan gelen ilk izlenimler gayet olumlu. Cihaz kulaktan dışarı çıkıntı yapmıyor ve kulakta olduğu hissedilmiyor. Kulağının üstüne yatanlar için bu durum özellikle önemli. Kulaklığın kulaktan hiç düşmediği de kullananların izlenimleri arasında.

İlgili İçerik: Yeni nesil AirPods ile birlikte su geçirmezlik ve “Hey Siri” komutu gelecek

Tek şarjla dört günlük kullanım

Temelde birer kablosuz kulaklık olduklarından pil gücüyle çalışan Bose uyku kulaklıkları, 16 saatlik pil ömrüne sahip. Bu kadar küçük bir gövdede böyle yüksek bir pil ömrüne sahip olmanın sırrı ise müziğin cihazda depolanmasında saklı. Özel bir kutu ile gelen kulaklıklar, bu kutuya bırakıldıklarında otomatik olarak şarj oluyorlar ve her zaman kullanıma hazır halde kalıyorlar. Kutunun içerisinde bulunan pil kulaklıklara tam bir şarj sağlıyor ve bu sayede günde 8 saat uyuyan biri için dört kullanımlık pil ömründen bahsediliyor.

Bose’nin uyuma zorluğu çeken ya da etrafında ciddi gürültüler olan insanları hedefleyen bu kulaklığı, her şeyi denemiş fakat başarısız olmuş olanlara yeni bir alternatif olacak. Cihaz 250 dolar, yani aşağı-yukarı 1200 liralık fiyatıyla kolay yenilip yutulacak bir şey değil. Karar sizin…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here