Ana sayfa Ürün İnceleme Bose SoundSport Free

Bose SoundSport Free

Tamamen kablosuz, etkileyici bas seslere sahip bir kulaklık.

0

Aktif gürültü önlemede endüstri lideri ve dijital sinyal işleme dünyasında uzun süredir öncü olan Bose, en teknoloji meraklısı müşterilere bile kullanımı çok kolay gelen ürünler sunarken, en yeni ve en iyi ses teknolojisini bir araya getirme konusunda bir geçmişe de sahiptir. Genellikle Bose logolu ürünler pahalı olur, ancak şirketin ürünlerini kullanan herkes, daha iyisi olsa da Bose’un kötü bir şey satmadığını bilir. Aldığınız her şey hızlı bir şekilde kurulacak, sesi iyi olacak ve tam olarak söylendiği gibi işlev görecektir.

Şirketin tamamen kablosuz ilk kulaklığı olan SoundSport Free de bu şablonu izliyor. Beş saatlik pil ömrü, IPX4 dereceli su geçirmezlik ve etkileyici bas en dikkati çeken yanları.

Rakiplerine göre biraz daha fazla paraya biraz daha az performans sunsa da, SoundSport Free en tam kablosuz seçeneklerin arasında öne çıkıyor.

Kutudan çıkanlar

SoundSport Free, büyük, siyah şarj kutusunun da bulunduğu  küçük bir beyaz kutu içinde geliyor. Kutu açılınca oval şekilli tam kablosuz kulakiçi kulaklık ortaya çıkıyor. Şarj kutusunun yanı sıra, bir şarj kablosu, bir kullanım kılavuzu ve üç boyutta kulaklık ucu gibi aksesuarlar da geliyor.

Özellikleri ve tasarım

SoundSport Free ya tamamen siyah ya da neon sarısı desenli bir degrade mavi olarak geliyor. Her bir kulaklıktaki büyük bir disk, akü, anten ve diğer önemli işlevleri taşır, onları içinde tuttuğunuz sürece, kulağınıza taktığınızda kulaklarınızdan oldukça uzakta dururlar. Oldukça büyük dış kısım da akıllıca bir silikon kullanımı sayesinde onları gerçekten kulaklarınıza takabiliyorsunuz.

Her bir kulaklığın ucundaki kanat / kulak ucu birleşimi, büyük hacimlerine rağmen, iyi bir şekilde dengelendiklerinde kulaklarınıza kolayca yerleşiyorlar. Onları saatlerce takmakta hiçbir sorun yaşamıyorsunuz, bunu pek çok tam kablosuz kulak içi kulaklık hakkında söyleyemeyiz.

En gerçek kablosuz kulak içi kullanımda olduğu gibi, cep telefonunuza ulaşmanıza gerek kalmaması için her bir kulaklığın üstünde temel bir dizi kontroller var. Sağ kulaklıkta üç düğme var – ortada çok işlevli bir oynatma / duraklatma düğmesiyle ses seviyesi açılıp kapanıyor – solda ise sadece bir Bluetooth eşleştirme düğmesi bulunuyor.

Kulaklıkları kutusunda iki saat şarj ettiğinizde, size yaklaşık beş saat kullanım süresi verecektir. Kutu, hareket halindeyken, toplamda 15 saat için iki kere tam şarj eder. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Apple’ın endüstri lideri AirPod’u, aynı beş saatlik çalma süresini ve 24 saatlik şarj süresini sunuyor.

SoundSport Free’nin daha havalı özelliklerinden biri, kulaklığı kutudan çıkardığınızda ne kadar pil seviyesi kaldığını sesli olarak söylemesidir. Şarj kutusu, mikro USB porta sahip mütevazı bir kapaklı kutu, üzerinde Bose logosu da var.

Kurulum/bağlantı

Kulaklığın eşleştirilmesi basit ve kolay. Sesli yanıt özelliği ve Bose Connect Uygulaması sayesinde, telefonunuz veya başka Bluetooth özellikli cihazınız hızlı bir şekilde kulakiçi kulaklıklara kilitlenebilir ve kulaklıklar şarj kutusundan çıkarıldığında daima hızlı bir şekilde yeniden eşleştirileceklerdir.

Ses performansı

Bose hiç bir zaman gerçekten düz veya şeffaf ses imzası sunan bir şirket olarak bilinmez, bunun yerine şarkıların daha canlı ve enerjik görünmesi eğilimi ile birlikte, daha çok desteklenmiş bas ve parlak tizleri öne çıkarmakta. Genellikle, kulak çevresi kulaklıklarda rakiplerini tercih etsek de, aslında tamamen kablosuz alanda rakiplerine ayak uyduran SoundSport Free kulaklıklarını çok beğendik.

Fiyatı: 1,966 TL

 

Artıları:

  • 5 saatlik pil ömrü
  • IPX4 dereceli su geçirmezlik
  • İyi bas yanıtı
  • Rahat

Eksileri:

  • Büyük hacimli
  • Rakiplerinin ürünlerinden pahalı

Bu yazı, Newtech dergisinin, Ekim ayı sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here