Ana sayfa Haber Bose kulaklıkları dijital asistana sahip ilk kulaklıklar olacak

Bose kulaklıkları dijital asistana sahip ilk kulaklıklar olacak

0

Bose gönderdiği epostalarda yeni kulaklıklarıyla ilgili bir özelliği yanlışlıkla sızdırdığında kimse kulaklıklardaki gizemli “aksiyon” butonunun ne işe yaradığını bilmiyordu. Fakat artık biliyoruz: Google Assistant”ı devreye sokmak için!

Eli kulağında Quiet Comfort 35 II kulak-üzeri kutularda “Mountain View”ın (yani Google) dijital asistanı bulunacak. Bu yönüyle de kulaklıklar arasında ilk olma özelliği taşıyacak. 9to5Google bu gelişmeyi “Bose”un bir belgesine dayanarak doğruladı. Bu arada bir Reddit kullanıcısı da kulaklıkların paketlenmesi işlemi esnasında söz konusu butonun varlığını açığa çıkardı.

Google”ın Mayıs ayında düzenlediği yıllık I/O geliştirici sunumunda firma, Assistant için bir SDK yayınladığını söylemişti. O zamanlar Google çalışanlarından Scott Huffman şöyle demişti: “Yeni Google Assistant SDK (yazılım geliştirme kiti)”sı üreticinin, Google Assistant”ı herhangi bir donanıma yüklemesini kolaylaştırıyor.”

Google geçen ay düzenlenen IFA”daki gösterimi esnasında Assistant”ın çok da uzak olmayan bir zaman içerisinde çamaşır makinelerinde, kurutma makinelerinde ve hatta vakum temizleyicilerde görünmeye başlayabileceğini söyleyerek bu konudaki kararlılığına vurgu yapmıştı. Bunların hiçbiri henüz gerçekleşmemekle birlikte, Quiet Comfort 35 II”nin de bu özelliğe ne zaman kavuşacağına dair firma tarafından yapılmış bir açıklamaya sahip değiliz.

Belki de gelecek ay başında düzenlenecek olan “Pixel” telefonu etkinliğinde bu konuyla ilgili daha fazla haber alabiliriz.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here