Ana sayfa Haber Bosch”un hidrolik sistemi NASA”da

Bosch”un hidrolik sistemi NASA”da

0

önümüzdeki 20 ay boyunca Jüpiter hakkındaki sırları araştırmakla görevli Juno adlı uzay aracı ile kesintisiz iletişim, NASA’nın Derin Uzay Ağında (DSN) yer alan yer istasyonları tarafından sağlanacak. üç adet 70 metrelik parabolik anten, Juno’dan veri ve görüntü almak ve kontrol komutları göndermek üzere dünyanın çevresindeki stratejik noktalara yerleştirildi.

Bu antenlerin hassas konumlanması ise Bosch Rexroth’un Türkiye”de ürettiği yüksek performanslı hidrolik motorları ile sağlanıyor. Bu antenler, 1 milyar kilometreden (~ 1 ışık saati) daha uzakta Jüpiter’in yörüngesinde gezerken Juno’yu desteklemek için gerekli olan yüksek veri iletim hızlarını sağlıyor.

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, söz konusu 17 motorun, tamamı Türk mühendislerden oluşan 4 kişilik ekip tarafından Bursa”da bulunan Bosch Rexroth Fabrikasında üretildiğini açıkladı. Young,

“Ekibimiz, her bir parçayı tek tek özel ölçümlerden ve işlemlerden geçirdi. Daha önce Bosch Grubu”nun ana fabrikası Elchingen tarafından gönderilen bu üniteleri, ilk defa Bursa Fabrikasında üreterek Amerika”ya sevk ettik” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here