Ana sayfa Haber Bosch Genç Klasikçiler Festivali Başlıyor

Bosch Genç Klasikçiler Festivali Başlıyor

0
21 Mart”ta Seyrantepe StüdYOYO”da gerçekleştirilecek açılış konseri ile başlayan ve 29 Mart”a kadar sürecek olan Bosch Genç Klasikçiler Festivali, İstanbul”da yolları çok sık kesişmeyen kişi ve kavramları yan yana getirmek düşüncesiyle hayata geçiyor.

özellikle gençlere klasik müziği tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlayan festivalin tanıtımı için düzenlenen ve bir de mini bir konserin verildiği toplantı, YOYO Düşlersarar Kurucusu Şafak Taner, Bosch Beyaz Eşya Pazarlama Müdürü Neylan Süer, Piyano Sanatçısı Birsen Ulucan, genç yeteneklerden Arpist Meriç Dönük ve İstanbul Senfonisi ile dünya müzik gündemini 13 Mart 2010 Cumartesi tarihinde verdiği muhteşem bir konserle değiştiren dünyaca ünlü piyano virtüözü ve besteci Fazıl Say”ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Gençleri, ilhamını doğadan alan klasik müzik ile tanıştırmanın, onlara yeni ufuklar açmanın ve müzik konusunda yetenekli gençlere burs desteği verilecek olmasının heyecanını yaşadıklarını dile getiren yetkililer, müziğin evrensel dilinin etkisine ve toplumsal gücüne inanıyorlar.

>>>>>>>>>>>>>

 

 

Tüm klasik müzikseverler gencklasikciler.org”da buluşacak
Bosch Genç Klasikçiler Festivali, profesyonel sanatçıların yanı sıra Türk ve yabancı genç yeteneklere, çocuklara odaklanan ve İstanbul”a armağan edilmiş özel bir etkinlik olarak ön plana çıkıyor. Sanayi Mahallesi ve Kağıthane bölgesi sakinlerini, çalışanlarını, çocuklarını kucaklayan bu festival, www.gencklasikciler.org adlı web sitesi aracılığı ile de dünyanın tüm yetenekli gençleri ve müzikseverlerine açık olan alternatif bir oluşum.

21 – 29 Mart tarihlerinde İstanbul, klasik müziğe doyacak
Bosch Genç Klasikçiler Festivali, 21 Mart Pazar akşamı 19.00″da, Seyrantepe Sanayi Mahallesi”ndeki StüdYOYO”da gerçekleştirilecek konser ile başlayacak. Burçin Büke, Birsen & özcan Ulucan, Cem Mansur, Fazıl Say, Gülsin Onay ve Şirin Pancaroğlu”nun onur konukları olacağı ve toplam 116 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek festival, “sanat ve Seyrantepe”, “gençlik ve klasik müzik”, “klasik müzik ve gündelik yaşam” gibi birbirine uzak ikilileri aynı platformda buluşturacak. Uluslararası başarılar elde etmiş 25 genç Yunanlı sanatçıyı da ağırlayacak.
 

Metro yolcuları özel giydirilmiş vagonlarda klasik müzik konseri dinleyecek
Festival kapsamında 21 – 29 Mart boyunca çeşitli mekanlarda klasik müzik konserleri verilecek. Konser mekanlarından en ilginci ise İstanbul Metrosu”ndaki özel olarak giydirilmiş vagonlar. Bu sayede metro yolcuları, duraklar arasında klasik müzik dinleme imkanı bulacak. Ayrıca, Seyrantepe”de belirlenmiş 6 ilköğretim okulunun konferans ve spor salonları ve StüdYOYO”da verilecek konserler, gençleri, işçileri, akademisyenleri, özetle sokaktaki herkesi klasik müziğin ahenginde buluşturacak.
 

Bosch Genç Klasikçiler Festivali – Okul Konser Programı
Burçin Büke (Piyano)
22 Mart 2010 Pazartesi Saat: 15:00 – 16:30
Kağıthane, O. Faruk Verimer İlköğretim Okulu
 

Birsen Ulucan-özcan Ulucan
23 Mart 2010 Salı Saat: 15:00 – 16:30
Kağıthane, O. Faruk Verimer İlköğretim Okulu
 

Semplice Quartet
24 Mart 2010 çarşamba Saat: 13:00 – 14:30
Kağıthane, Atatürk İlköğretim Okulu
 

Gülsin Onay
25 Mart 2010 Perşembe Saat: 13:00 – 14:30
Kağıthane, Hasbahçe İlköğretim Okulu
 

Cem Mansur
“Müziğin Dokunduğu Yaşamlar Orkestrası”
26 Mart 2010 Cuma Saat: 13:00 – 14:30
Kağıthane, F. A. çağdaş Yaşam İlköğretim Okulu
 

Fazıl Say
29 Mart 2010 Pazartesi Saat: 13:00 – 14:30
Kağıthane, Hasbahçe İlköğretim Okulu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here