Ana sayfa Haber Boring Company İlk Tünel Kazısını Tamamladı

Boring Company İlk Tünel Kazısını Tamamladı

0

Neredeyse herkesin en büyük problemlerinden bir tanesi olan trafik sorunu, Boring Company ile birlikte tarihe karışacak gibi görünüyor. Elon Musk, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda; tünelin ucundan çıkan makineyi gösteriyor. Yaklaşık olarak 2 mil uzunluğunda olan tünel, böylece kazı olarak tamamlanmış oluyor.

Boring Company Bu Tünellerle Neyi Amaçlıyor ?

Şehrin neredeyse tamamında kullanılabilecek olan tüneller ile birlikte, artık toplu taşımaya bile gerek kalmadan tüneller arasında yolculuk yapılabilir. İşte tam da bunu sağlamak için yoğun bir çaba harcayan Boring Company şirketi, küçük çaplı tünel faaliyetlerine başladı.

 

 

Tünel kazılarında en önemli noktalardan bir tanesi de, güvenliğin sağlanması ve çökme riskinin önlenmesi. Şu an için alınan bilgilere göre; güvenliğin büyük ölçüde sağlandığı görülüyor.

Elon Musk tarafından paylaşılan görüntülerde, bu tünel kazılarının büyük bir umut olacağı fark ediliyor. Şu an için ilk tüneller Space X çalışma ofisinden yaklaşık olarak 3 mil kadar uzatılmaya çalışıyor. Tüm ekipmanların doğru bir şekilde yerleştirildiğinden emin olunduktan sonra, tüm bu tüneller faaliyete geçecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here