Ana sayfa İnternet Boğaz”ın üzerine sanal köprü kuruldu

Boğaz”ın üzerine sanal köprü kuruldu

0

Cisco”nun TelePresence uygulaması ile Turkcell çalışanları İstanbul”un iki yakası arasında yüz yüze ve aynı masanın etrafındaymış gibi toplantı gerçekleştirebilecek

Cisco bugün yaptığı açıklamayla, Turkcell Maltepe ve Tepebaşı olmak üzere Boğaz”ın iki farklı yakasında bulunan yönetim merkezleri arasındaki iletişimi sağlamak üzere Cisco TelePresence”in sanal toplantı odası uygulamasını kullanmaya başladığını duyurdu. İşbirliği kapsamında, Turkcell”in Maltepe ve Tepebaşı”nda yer alan yönetim merkezlerine 3″er adet 65 inç”lik plazma ekran ve 6″şar kişilik iki grubun karşılıklı olarak toplantı yapabilmesine imkân sağlayan masalardan oluşan 2 adet Cisco TelePresence System 3010 kuruldu.
 
Söz konusu ekranlarda karşılıklı olarak görüntülenebilinen sunumlar ve dokümanların yanı sıra her türlü zengin medya içeriği de yine karşılıklı olarak paylaşılıp görüntülenebilecek. Ayrıca bir telefon araması kadar kolay başlatılan sanal toplantılar, sistemle bütünleşmiş kameralar, ışık sistemi, mikrofonlar ve hoparlörlerle birlikte kullanıcılarına gerçek bir toplantı deneyimi sağlıyor. Böylelikle çalışanlar, özellikle İstanbul trafiğinden doğan zaman kaybından kurtulurken, Turkcell de ulaşım maliyetlerinden tasarruf etmiş olacak. Cisco TelePresence”in sunduğu yüksek kalitede ve neredeyse gerçek hayata özdeş ses-görüntü ve bunlara ek olarak veri transferi sayesinde de kullanıcılar toplantılar esnasında dosya paylaşımı yapabilecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here