Ana sayfa Haber Boeing uçan araba test edildi!

Boeing uçan araba test edildi!

1014
1
Boeing NeXt

Dünyanın en büyük yolcu uçağı üreticilerinden biri olan Boeing, geçtiğimiz günlerde kendi tasarladığı uçan otomobil modelinin testini gerçekleştirdi. Firmadan yapılan açıklamaya göre otonom uçan otomobiller beş yıl içinde göklerde olacak.

Boeing uçan araba yolcu taşımacılığında kullanılacak

NeXt adındaki otonom hava aracı bir kaç gün önce Virginia’da gerçekleştirilen ilk uçuş denemesini başarıyla gerçekleştirdi. Öncelikle yolcu taşıma sektöründe kullanılması planlanan otonom hava aracının en önemli özelliklerinden bir tanesi dikey olarak iniş ve kalkış yapabiliyor olması.

9.14 metrelik bir uzunluğa ve 8.53 metrelik bir genişliğe sahip olan araç diğer bir  versiyonu ile de kargo taşımacılığı yapacak. 226 kilograma kadar toplam yük taşıması beklenen araç elektrikle çalışacak. Boeing NeXt’in ne zaman seri üretime geçeceği büyük bir merak konusu.

Apple’ın sonu Nokia gibi mi olacak?

1 YORUM

  1. […] Boeing Co. ile Airbus SE gibi birkaç şirket ve NASA, uçan arabaların elektriklilerini yapmak için yarış içinde. Bu teknolojinin tanıtımlarına beş, uygulanmasına ise on yıl var gibi gözüküyor. Michigan Üniversitesi ve Ford Motor Co. tarafından yapılan bir araştırmaya göre, uygulamaya koyulduklarında belirli durumlarda sıradan araçlara göre çok daha az sera gazı salınımı yapacaklar. Salı günü akademik dergi Nature Communications’ta yayımlanan araştırma, elektrikli uçan arabaların uzun mesafelerde ve yolcu kapasitesi tam doluyken çok daha kullanışlı bir seçenek olacağını gösteriyor. […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here