Ana sayfa Haber BMW”nin yeni abonelik hizmeti 2 bin dolara istediğiniz* arabaya binmenizi sağlıyor

BMW”nin yeni abonelik hizmeti 2 bin dolara istediğiniz* arabaya binmenizi sağlıyor

0

Araç firmalarının yakın zamanda girmeye başladığı farklı sahiplik modelleri arasında en çok dikkat çekeni aylık abonelik olarak görünüyor. Sisteme göre firmalar, müşterilerden belirli bir aylık ücret alarak o ay içerisinde istedikleri aracı seçip anahtar teslim kullanmaya başlamalarına imkan sağlıyor. 

Uygulama tabanlı çalışacak olan hizmet, Access adıyla anılıyor ve Nashville, ABD’de test edilecek. 2 bin dolarlık bir aylık ücretle kullanıcılar X5 SUV, 4 serisi, 5 serisi sedanlar ve tüm plug-in hybrid modellerini kullanabilecekler. Bir üst seviye aylık 3 bin 700 dolarlık abonelikte ise M4, M5, M6 ve X5M, X6M gibi SUV’ler kullanılabilecek. Bu planda da malesef firmanın en üst seviye 7 serisi yer almıyor. ücretlerin içine neyse ki kasko, bakım, yol yardımı dahil edilmiş.

Fiyat bakımından en pahalılar arasına girmeyi başaran yeni BMW hizmeti, firmanın açıklamasında şöyle tanımlanıyor: 

Bir araç talep edildiğinde BMW personelleri tarafından kişisel olarak müşterinin ayağına kadar götürülecek. Araçlar tam depo ve kişisel olarak ayarlanmış, dekore edilmiş teslim edilecek. Ayrıca kullanıcıların bir ay içerisinde yapabilecekleri araç değiştirme sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Bu yeni sistemler birlikte Audi, Cadillac, Porsche gibi firmaların arasına katılan BMW, kullanıcılara kolaylaştırılmış bir ödeme sistemiyle birlikte istedikleri araca binebilme zevkini yaşatmayı istiyor. Sistemin standart araç kiralamadan farkları ise üç kat daha pahalı olmasının dışında özel olarak yapılandırılmış detaylar ve ekstra güvenlik önlemleri olarak gösterilebilir. Firma eğer Nashville’deki test sürecinde istediği tepkiyi alırsa hizmeti dünya çapında devreye sokacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here