Ana sayfa Foto Galeri BMW Compact Sedan modeli genç sürücülere yönelik

BMW Compact Sedan modeli genç sürücülere yönelik

0

BMW’nin bugün tanıttığı Compact Sedan modeli, firmanın kompakt segmentlerinin en üst seviyesinde ve aynı zamanda en kompakt, aynı zamanda en büyük modeli.Farklı yaşam stillerinin hedeflendiği BMW Concept Sedan modeli, hem spor amaçlı sürüşe hem de, aile kullanımı amaçlı sürüşlere ayak uydurabilecek. Tasarımı, büyüklüğü, yakıt hacimi ve yakıt tüketimi spor otomobillere yönelik olsa da, BMW’nin tasarımcıları bu otomobilin 4 kapılı olarak bir aile otomobili olarak da kullanabileceğini belirtiyorlar.

BMW Compact Sedan modelinin tasarım ekibinin başında Karim Habib bulunuyor. Bu isim daha önce BMW M4 modelinin de ekibinde geçiyordu ve kendisinin ifadelerine göre, BMW’nin en çok üstüne titrediği otomobil modeli yeni Compact Sedan. Yeni bir silüet anlayışı, doğanın insan üzerinde etkisini gösterdiği bütün çizgiler BMW Compact Sedan’da var. 

Kokpit tasarımında yeni bir yol geliştirdi BMW mühendisleri ve tasarımcıları. Yapmaya çalıştıkları şey, göstergelerin, uyarı lambalarının hiçbir şekilde yol hizasını engellemeyecek şekilde tasarlanması ve özellikle genç sürücülerin uyarı lambalarına değil sadece yola odaklanmalarını sağlamak. Bir çeşit psikolojik oyun sergiliyor BMW Compact Sedan.

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here