Ana sayfa Foto Galeri BMW Alpina ile 7 serisine yenisi eklendi (dikkat aşık olabilirsiniz!)

BMW Alpina ile 7 serisine yenisi eklendi (dikkat aşık olabilirsiniz!)

0

BMW, otomobil işini yanlış anlayıp 600 beygirlik bir uçak geliştirmiş. Şaka bir yana Alpina mühendisleriyle birlikte geliştirilen model henüz üçüncü neslinde ve 7 serisinin devamı olarak yollara çıkacak. Performans ile rahatlığı harmanlayan bu BMW Alpina B7 xDrive modeli, 4.4 litrelik 8 silindirli bir motor bulunduruyor. Bu sekiz silindirli canavar motorun üretebildiği gç ise 600 hp. Sonuç olarak, gözünüzü kapatın ve 100 km’ye 3.6 saniyede ulaşabilen bir 4 kapılı sedan araç düşleyin. 

Otomobilin bünyesinde inovasyon olarak nitelendirebileceğimiz 2 farklı teknoloji var. Bir tanesi, otomobilin motoruna hava sağlayan hava filtresinin sistemi, bir diğeri ise Almanların geliştirdiği yeni bir süspansiyon teknolojisi. Hava filtresine baktığımızda, motorun V tasarımı sayesinde hava filtreleri daha iyi oranda oksijen alarak diametreleri o kadar iyi tetikleyebiliyor.

Yeni nesil süspansiyon sistemi ise, otomobilin hız, yol tutuş ve uzun mesafe yol performansını düzeltecek. “Driving Dynamics Control” denen teknoloji, otomobilin aldığı mesafeye göre, yer ile mesafesini ayarlayarak yüksek hız ile yol tutuşunu dengeleyebiliyor. Tabi, sonuç olarak 600 beygirlik bir otomobilden söz ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here