Ana sayfa Haber BMW Alphabet domainini satacak mı?

BMW Alphabet domainini satacak mı?

0

BMW’nin sahip olduğu şirket parçalarından bir tanesi olan Alphabet, Google‘ın kurmak istediği Alphabet.com domaini ile çakıştığı için aralarında bir pazarlık söz konusu. Domainleri BMW‘ye sahip ve aynı zamanda Alphabet’in de kendi yönetimi olduğu ve yönetime şimdilik herhangi bir ciddi teklifin gelmediği söyleniyor. özet olarak Alphabet.com’un bütün karar alanı BMW değil, Alphabet’in kendi içerisinde de yöneticileri bulunuyor, yani kurumsal bir şirket olarak faaliyet gösteriyorlar. Yeni dedikodulara göre Google, BMW ve Alphabet için yeni bir teklif hazırlığı içerisindeler. Domainlerin geleceği veya domainlerin hangi isimlerle devam edeceği bilinmiyor ancak Google’ın BMW’ye teknoloji satışları nedeniyle de anlaşma her an gerçekleşebilir.

Google’a göre bu meselede çok küçük bir detay var. BMW’nin sahip olduğu Alphabet’in anlamı, Google’ın oluşturmak istediği Alphabet.com’dan çok farklı bir anlamı bulunuyor. BMW’nin Alphabet‘i, alpha-bet olarak anlamlandırıldığıı için yasal olarak Google Alphabet.com‘u yasadışı herhangi bir engelle karşılaştırmıyor.

İki firmanın herhangi bir satış gerçekleştirmeden aynı domain isimleri konusunda anlaşma sağlamaları bekleniyor. Böylece Google haftaya hafta içerisinde BMW’ye net bir teklif ile gidebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here